Великий Бар'єрний риф зітикнувся з серйозною загрозою. Температура океану довкола найбільшої живої екосистеми на Землі сягнула найвищих значень за останні 400 років.
Якщо глобальне потепління не зупинити, це природне диво може не зберегтися для майбутніх поколінь, показує нове дослідження австралійських вчених, пише Independent.
"Риф у небезпеці. Якщо ми не відхилимося від нинішнього курсу, наше покоління, найімовірніше, стане свідком загибелі одного з найвидатніших природних чудес Землі, Великого Бар'єрного рифу", - заявив провідний автор дослідження Бенджамін Генлі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптики оновили прогноз на четвер
Температура в морях навколо ББР постійно зростає через діяльність людини. Йдеться про спалювання вугілля, нафти та газу, що збільшує небезпечні парникові гази. З 60-х по 2024 рік автори дослідження спостерігали середньорічне потепління на 0,12°C кожні 10 років.
"Безпрецедентна спека на поверхні моря навколо цього природного дива призводить до дедалі частіших випадків масового знебарвлення. Із 2016 року риф пережив п'ять літніх періодів масового знебарвлення коралів. Дослідження показало, що ці випадки знебарвлення відбулися протягом п'яти з шести найтепліших років за останні чотири століття. Результати дослідження показують, що Великий Бар'єрний риф наближається до точки неповернення, після якої він може не відновитися", - кажуть вчені.
Світ намагається не допустити підвищення температури вище 1,5°C або максимуму в 2°C. Водночас для коралів навіть таке підвищення може бути достатньо, щоб знищити 99% рифів.
2024 рік став роком кліматичного катаклізму. Минулого тижня світ пережив три найспекотніші дні в сучасній історії, а кожен з останніх 13 місяців без винятку бив історичні температурні рекорди. Понад 70% усіх працівників у світі, або майже 2,5 млрд людей, страждають від екстремальних температур.
Коментарі