субота, 23 листопада 2019 18:25

Націоналізація "Укртелекому" перекреслить план уряду отримати 12 млрд від приватизації-2020 - ЗМІ

Націоналізація "Укртелекому" перекреслить план уряду отримати 12 млрд від приватизації-2020 - ЗМІ
Націоналізація "Укртелекому" перекреслить план уряду отримати 12 млрд від приватизації-2020. Фото: glavcom

Через можливу реприватизацію "Укртелекому" плани уряду отримати в 2020 році 12 млрд грн від приватизації можуть залишитися лише на папері. Про це йдеться в матеріалі "Деловая столица" "Не злякати. Як Україні правильно розблокувати велику приватизацію", передають "Факти".

Видання нагадало, що на наступний рік уряд запланував велику приватизацію, від якої розраховує отримати в бюджет 12 млрд грн. Але зазначає, що плани уряду можуть в черговий раз залишитися лише красивими цифрами на папері.

"Україні вдавалося залучити до бюджету понад 10 млрд грн від приватизації лише двічі - в 2005 р за рахунок продажу "Криворіжсталі" і в 2011-му - завдяки продажу "Укртелекому". Нинішній прогноз, закладений у держбюджет на 2020-й, виправдається лише за умови, що залучення інвесторів в ті найбільші підприємства, які повинні стати флагманами великої хвилі - Одеський припортовий завод, "Центренерго", "Турбоатом", "Електроважмаш", - вдасться зрушити з мертвої точки", - повідомляється в матеріалі ДС.

Видання зазначає, що Україні так і не вдалося створити сприятливий клімат для інвесторів, а в останні п'ять років він істотно погіршився зі зрозумілих причин - ризики вкладень в воюючій країні з так і не здійсненою судовою реформою занадто високі.

Не додають впевненості інвесторам і заяви про можливу реприватизацію, зокрема "Укртлелекома". Економісти одностайні щодо цього - іноземний інвестор не прийде в країну, де у нього можуть відібрати власність. Так, економіст Олексій Кущ в коментарі ДС підкреслив, що можлива реприватизація "Укртелекому", а також проблеми "Арселор Міттал - Кривий Ріг" з фіскальними та силовими органами можуть поставити хрест не тільки на інвестиційні плани уряду, але і на русі прямих іноземних інвестицій в приватний сектор економіки.

Згоден з ним і голова експертної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук, який вважає, що заяви про реприватизацію негативно вплинуть на інвестиційний клімат.

"Очевидно, що заяви про реприватизацію самі по собі негативно впливають на інвестиційний клімат, оскільки припускають можливість примусового відчуження майна. Як можна інвестувати в розвиток підприємства, яке колись було приватизовано і може бути відібрано?" - зазначив Кушнірук.

Нагадаємо, раніше виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, радник президента України Олег Устенко підкреслив, що не кожен інвестор прийде в Україну, тому що не вирішена глобальне завдання, пов'язана з правом власності. А політолог Костянтин Бондаренко висловив думку, що реприватизація підірве довіру іноземних інвесторів до України і стане сигналом непрогнозованості правил гри в країні.

Зараз ви читаєте новину «Націоналізація "Укртелекому" перекреслить план уряду отримати 12 млрд від приватизації-2020 - ЗМІ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути