неділя, 09 березня 2014 14:47

Розпочалось святкування 200-річчя Тараса Шевченка (Онлайн трансляція)

Розпочалось святкування 200-річчя Тараса Шевченка (Онлайн трансляція)

На Майдані розпочалось Шевченкове віче "Встане Україна – світ правди засвітить!" .

Сьогодні по всій Україні святкують 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича.

Одним із перших на сцені виступив міністр культури України Євген Нищук. Голос Майдану продекламував кілька віршів Кобзаря, у тому числі "Заповіт".

Письменниця Оксана Забужко вважає, що Україні дуже пощастило з національним класиком.

"Шевченко робить для нас ту роботу, яку завжди виконують генії для своїх народів. Він тримає над нами небеса.

100 років тому у Київ також був Майдан. Тоді це називалося найбільша протестна маніфестація в Російській імперії. Київ вийшов на вулиці протестувати проти заборони вшанування 100-літнього ювілею Шевченка. Люди тримали портрети Шевченка і співали "Заповіт". Тодішні "тітушки", яких тоді називали чорносотенцями, громили вітрини з портретами Шевченка, палили у друкарнях свіжі тиражі "Кобзаря", тодішні міліція кидала протестувальників до в'язниці.

Шевченко — не просто добрий поет. Правдива духовна велич його особистості ставить його в один ряд із Данте, Шекспіром та Гете. Своїм життям та творчістю він засвідчив абсолютне, органічне несприйняття зла в усіх його земних іпостасях. Він першим упізнав Імперію зла у Росії."  

 

 

Зараз ви читаєте новину «Розпочалось святкування 200-річчя Тараса Шевченка (Онлайн трансляція)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути