
Голова Нежухівскої сільської ради Михайло Яхван у п'ятницю наклав вето на рішення ради про перейменування вулиці Миру в селі Райлів на вулицю Воїнів батальйону "Нахтігаль". Це рішення, прийняте 10 жовтня за ініціативи ВО "Свобода", викликало різке засудження з боку Росії і ряду політичних партій. Про це повідомляє "Коммерсант-Україна".
У самому селі жителі до цих пір не можуть прийти до тями, оскільки ніхто не очікував такої гострої реакції на нову назву вулиці. Вчора після недільного богослужіння люди оточили сільського голову біля церкви й зажадали "повернути вулицю Миру": вони, виявляється, не знали про історичне минуле "Нахтігалю". За словами Михайла Яхвана, сьогодні відбудеться позачергова сесія сільради, де буде прийнято рішення зберегти колишню назву вулиці.
Пан Яхван зізнався, що для нього як і раніше загадка, чому було обрано саме таку назву. "Батальйон "Нахтігаль" тут ніколи не був, ніхто зі старожилів села чи їхніх родичів не був у його складі", - пояснив він, додавши, що не очікував "такого скандалу", а представники ВО "Свобода" ввели в оману і його, і жителів села. "До нас звернулися "свободівці" з пропозицією перейменувати вулицю. Почали збирати підписи - згоду дали тільки 38 осіб з 322 мешканців. Крім того, оскільки ВО "Свобода" виступило ініціатором такого рішення, то й жителі села, і депутати ради думали, що всі фінансові питання з перереєстрації документів і виготовлення табличок візьме на себе саме ця партія", - пояснив Михайло Яхван.
Голова львівської обласної організації ВО "Свобода" Ірина Сех відмовила в коментарі: "Я не знаю, що там зараз відбувається. Мешканці села повинні самі прийняти рішення". Депутат Стрийської райради від ВО "Свобода", ініціатор перейменування вулиці у селі Райлів Мар'ян Берездецький також ситуацію не коментує.
Коментарі
4Если сравнить средние зарплаты и пенсии в 1985 году (174 рубля и 72 рубля) и в 2011 году (2700 грн и 1200 грн), можно вывести усредняющий коэффициент - 15. По факту стоимость некоторых нематериальных потребностей изменилась так:
- билет в кино в СССР – 35 копеек, в Украине – свыше 35 гривен. Превышение в 100 раз;
- стоимость газеты в СССР – 5 копеек, в Украине – 1,5 грн. Превышение в 30 раз;
- стоимость проезда в городском транспорте в СССР – 3-5 копеек, в Украине – 1,5-3 грн. Превышение свыше 30 раз.
в 10-30 раз, если сравнить цены на продукты первой необходимости:
хлеб 0,24 руб и 4,00 грн, любые продукты, бензин, проезд 0,05 руб и 1,5 грн
"Цей закон був прийнятий відразу після введення гривні, тому всі заборгованості в рублях були переведені в гривневі за коефіцієнтом 1,05. На той момент це була справедлива сума. ..."
========= Брехня! Чудово пам'ятаю, що відразу під час індексації на 1,05 я прикидував, що це далеко! не потрібний коефіцієнт! То було ОКОЗАМИЛЮВАННЯ, імітація індексації!!!
Не в шість- а десять -дванадцять раз! знецінились!!!!Просто порівняти навіть по курсу долара США!
З цифрою дванадцять - згоден.