До першої повинні увійти фінустанови, які зможуть збільшити капітал своїми силами. До другої групи увійдуть банки, яким держава надасть допомогу в капіталізації. На ці цілі в бюджеті заплановано 44 мільярди гривень. У третю потрапляють ті фінустанови, яким загрожує реорганізація або ліквідація. Наступна умова СБ - всі банки, які отримає в управління уряд, повинні бути перепродані не пізніше червня 2012 року. Причому після продажу фінустанови вже навряд чи зможуть повернутися до минулих власників.
Після того, як банки розділять на три групи, уряд збирається почати процес рекапіталізації, на яку передбачено 44 мільярди гривень. Від тих, кому допомагатимуть, вимагатимуть звіти про діяльність за останні три роки і бізнес-план на майбутнє. У цьому плані повинно бути: видача нових кредитів тільки за рахунок погашення старих, значне скорочення персоналу, ліквідація активів, що не приносять доходів. Банк, який отримує державну допомогу, переходить під повний контроль Міністерства фінансів. При цьому сам банк передбачається перепродати приватним інвесторам не пізніше червня 2012 року. Вказані навіть умови для майбутніх покупців - ними можуть бути банки або холдинги з капіталом не менше 15 мільярдів гривень. Під такі показники зараз не підходить жоден приватний український банк.
Передбачається створення спеціального відділу з капіталізації
Для того, щоб роздавати банкам гроші держави і стежити за тим, як ці кошти використовуються, передбачається створити спеціальний відділ з капіталізації в Міністерстві фінансів. Повноваження такого відділу набагато більше, ніж нинішні повноваження НБУ. Наприклад, відділ має право призначати членів наглядової ради і правління банку, забороняти будь-які активні та пасивні операції, сума яких перевищує 1% від капіталу банку. Якщо відділ вирішить, що банк навіть за підтримки влади не зможе відновити діяльність за рік, то він продається іншим інвесторам або ліквідовується.
За матеріалами Цензор.нет, Дело
Коментарі
1