27 січня у світі відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту у пам'ять про загиблих від нацистського терору під час Другої світової війни.
Саме цього дня у 1945 році війська першого Українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі та визволили в'язнів. Зараз цей табір є символом нацистських злочинів.
1 листопада 2005 року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію, у якій говориться, що Голокост привів до знищення "однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей". Саме цей документ оголосив Днем пам'яті жертв Голокосту 27 січня. Його співавторами виступили 100 держав.
Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помер останній учасник повстання у концтаборі смерті Собібор
Голокост з давньогрецької перекладається як "всеспалення" й означає систематичне переслідування і знищення євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років.
Голокост євреїв на окупованій нацистами території України відрізнявся від подібних заходів у Європі. Там євреїв заганяли в гетто, з часом могли відправити до місць масових знищень у газових камерах. На українських землях більшість єврейського населення загинуло від куль у протитанкових ямах. Їх викопали ще за радянської влади військовополонені, місцеве населення чи самі жертви.
Загалом внаслідок нацистських зачисток загинули 610 тис. євреїв.
Коментарі