Із кожним роком на Великдень поряд зі звичними червоними крашанками чи традиційними українськими писанками з'являється все більше оригінальних великодніх яєць.
Потік фантазії українців не зупинити. Тому різнокольорові, прикрашені літерами й орнаментом, крашанки можна все частіше зустріти у великодніх кошиках українців. Найнезвичніші способи прикрашання яєць на свято Великодня зібрала Gazeta.ua.
Хітом цього сезону вже називають мерехтливі крашанки. У мережі експериментатори діляться рецептами найсміливіших способів виготовлення крашанок на Великдень.

Щоб зробити яйця мерехтливими, їх потрібно помити та викласти в каструльку. Яйця мають бути без тріщин. Їх слід повністю занурити у вино й варити після закипання щонайменше 10-15 хвилин. Потім залишити в цій каструльці з вином настоятися на 12 годин.
Далі яйця потрібно дістати й обсушити на серветці. На них утворюються блискучі кристали, які гарно переливаються та сяють на сонці. Для яскравості та різноманітності кольорів можна додати барвники. При цьому краще брати напівсолодке вино. Адже насиченість кольору залежить від вина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не крашанками єдиними: здивуйте холодцем у формі яєць
Окрім мерехтливих, популярними стають крашанки під мармур. Щоб отримати такий ефект, спочатку слід пофарбувати яйце в яскравий, але світлий відтінок. Це може бути жовтий, рожевий, помаранчевий або світло-вишневий кольори. Потім яйця повторно занурюють в темний барвник із однією столовою ложкою олії. Цю суміш розмішують так, щоб утворилися безліч дрібних олійних краплинок.

Можна зробити так, щоб крашанки мали 3D-об'єм і фактуру. Для цього їх потрібно прикрасити за допомогою кольорових круп. Використовують пшоно, рис, сочевицю, горох. Або ж яскраву цукрову посипку для пасок. Малюнок наносять на попередньо змащені клеєм ПВА або розплавленим воском зони. У такому випадку діяти треба швидко, поки клей не застиг.

Крупи чи посипки достатньо приклеїти в хаотичному порядку, утворивши кілька цікавих елементів. Перед цим крашанку слід пофарбувати. Можна зробити з неї дряпанку. Тобто голкою вишкребти візерунки. Після цього можна розбавити композицію приклеєними елементами.
Останнім часом крашанки часто виготовляють у техніці "Ебру". Для цього потрібні спеціальні фарби для мармурування. А якщо яйце декоративне ‒ пластикове або ж порожнє, можна прикрасити в цьому стилі й лаком для нігтів. Потрібно налити в ємність ледь теплу воду, після чого крапнути кілька крапель лаку для нігтів різного відтінку. Зубочисткою роблять візерунки з фарби, давши можливість кольорам проникнути один в одного. Потім яйце обережно опускають у воду наполовину, щоб фарба перейшла на його поверхню у вигляді химерних візерунків. Далі те ж саме роблять із другою половиною. Після цього яйце потрібно поставити сохнути на кришечку від пластикової пляшки. У такому випадку кожне великоднє яйце буде унікальним. Покриття можна робити грубшим або тоншим. Це залежить від кількістю лаку.

Оригінальні візерунки будуть на крашанках, якщо перед фарбуванням обмотати яйця кількома канцелярськими резинками. Крашанки спочатку занурюють в один колір фарби, потім виймають із фарбувального розчину, знімають резинки й занурюють на кілька секунд в іншу фарбу.
Можна зробити крашанки із флористичними мотивами.

Для цього потрібно попередньо прилаштувати до яйця та закріпити шматком капрону візерунок. Згодиться все, що є під рукою. Наприклад, листочки петрушки, кропу, м'яти, свіжі або засушені квіти. Листочок або квітку слід щільно зафіксувати капроновою панчохою, бинтом або марлею. Далі можна фарбувати крашанку звичайним способом. Потім капрон знімають і прибирають трафарет для візерунка.
Так само прикрашають крапанки. Для цього мокре яйце потрібно перед фарбуванням обкачати в рисі або пшоні й зафіксувати крупу капроном.
Яйце здавна символізує життя, родючість, відродження. А ще наші пращури вважали його символом Сонця. Саме через це яйце зайняло особливе місце у народній обрядовості. У тому числі великодній. Тому й з'явилася традиція фарбувати та розписувати яйця на Великдень.
Існує багато способів зробити великодні крашанки оригінальними та красивими. Але усе залежить від фантазії. Найкращі методи фарбування пасхальних яєць та матеріали, якими можна замінити штучні барвники, зібрала Gazeta.ua.
Коментарі