За словами міністра фінансів Японії Фукуширо Нукага, у центрі уваги будуть високі ціни на нафту і ризик-менеджмент фінансових інститутів. Міністр фінансів Франції Крістін Лагард має намір порушити питання про необхідність встановлення балансу на валютному ринку. Надмірне зміцнення євро минулого року призвело до рекордного торгового дефіциту у цій країні.
Росія як і раніше не братиме участь у обговоренні проблем світової економіки. Російську делегацію очолить віце-прем"єр, міністр фінансів Олексій Кудрін. Він зустрінеться з колегами-фінансистами з Японії і, можливо, США. Проте участь РФ у обговоренні обмежиться питаннями політичного розвитку, боротьби з тероризмом і зміни клімату.
Росію також запросили разом з Китаєм, Південною Кореєю, Індонезією і Філіппінами обговорити проблеми ринків Південно-східної Азії, що швидко розвивалися. На неофіційних зустрічах представники цих країн говоритимуть про свої економічні перспективи у зв"язку з підвищенням цін на нафту.
Країни "великої сімки" збираються щороку з 1975 року. Починаючи з липня 1994 року, Росію стали запрошувати до обговорення політичних питань. Так поступово утворилася G8. Питання, пов"язані з валютною і грошовою політикою, "сімка" з Росією не обговорює, оскільки не бачить у Росії рівноправного члена цього елітного клубу.
Кандидат в президенти США, республіканець Джон Маккейн у недавній статті у журналі Foreign Affairs запропонував виключити Росію з G8, щоб покарати її за відступ від політичних свобод. "Нам потрібний новий західний підхід до цієї реваншистської Росії", – заявив він. NEWSru.com.
Коментарі