субота, 30 травня 2026 20:31

Лісовий розповів, скільки школярів в Україні навчаються онлайн

Лісовий розповів, скільки школярів в Україні навчаються онлайн
Міністр освіти Оксен Лісовий повідомив, скільки дітей навчаються онлайн. Він нагадав, де потрібні підземні школи, та заявив, що дистанційне навчання — вже не тимчасовий варіант. ФОТО: скріншот

Понад 200 тис. школярів продовжують навчатися в українській системі освіти онлайн через війну, безпекові обставини або особистий вибір родин.

Про це розповів в інтерв'ю Радіо Свобода повідомив міністр освіти та науки Оксен Лісовий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 100 підземних шкіл вже працюють: Лісовий про освіту на прифронтових територіях

"Ми маємо понад 200 тисяч учнів, які вчаться онлайн з різних причин. Це діти, які хотіли б навчатися офлайн, але безпекові вимоги не дозволяють це зробити", - зазначив Лісовий.

Він додав, що держава приділяє увагу школярам, які не можуть відвідувати заклади офлайн через загрозу обстрілів. Для цих дітей будуються підземні школи.

"Ми працюємо, інвестуємо, - це прифронтові регіони", - уточнив міністр.

Окрема велика група - це діти внутрішньо переміщених осіб. Вони навчаються дистанційно за власним бажанням, щоб завершити курсу своїй рідній школі та не втрачати зв'язок із класом і вчителями.

Лісовий також повідомив, що близько 60 тис. українських дітей, які перебувають за кордоном, продовжують дистанційне навчання в українській системі освіти, не переходячи повністю у іноземні школи.

Він зазначив, що онлайн-освіта може бути якісною, - цей варіант поступово перетворюється на повноцінну частину освітньої системи.

На думку Лісового, дистанційне навчання та офлайн-освіта у звичайній школі поєднуватимуть один одного. Втім на даний момент повноцінним залишається навчання в офлайн-форматі.

Лісовий також навів дані про втрати інфраструктури внаслідок російських атак.

Вказав такі дані:

- зруйновано понад 400 закладів освіти;

- пошкоджено більш ніж 4000.

Зокрема окупанти пошкодили 153 будівлі університетів і повністю зруйнували три університетські корпуси.

Уряд України виділить 700 млн грн субвенції на оновлення шкільних кабінетів природничих і математичних дисциплін та STEM-лабораторій.

Кошти можна буде спрямувати на закупівлю техніки, мультимедійного обладнання та меблів. Пріоритет нададуть лабораторіям природничої галузі для розвитку практичного навчання учнів, повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий 13 квітня.

Зараз ви читаєте новину «Лісовий розповів, скільки школярів в Україні навчаються онлайн». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути