Зокрема, США пропонують Росії здійснювати разові інспекції об"єктів американською ПРО в Польщі і Чехії, причому з відома властей цих країн, тоді як Москва наполягала на постійній присутності там своїх офіцерів-спостерігачів.
Крім того, активування цих об"єктів здійснюватиметься США за власним розсудом, а Росія вимагає, щоб рішення про це ухвалювалося колективно за участю всіх зацікавлених країн.
США вийшли в односторонньому порядку з Договору по протиракетній обороні в 2001 році. Американці мають намір розмістити десять ракет-перехоплювачів в Польщі і станцію радіолокації в Чехії для захисту від іранських ракет, оскільки у Вашингтоні вважають, що Тегеран в осяжні терміни створить засоби доставки, здатні вражати цілі в Європі.
В даний час дальність дії іранських ракет не перевищує двох тисяч кілометрів. У зв"язку з цим Росія наполягає на тому, що будівництво американських об"єктів ПРО в Європі повинно початися тільки після отримання доказів реального існування іранської загрози.
Пропозиції США були передані російській стороні 21 листопада. В кінці місяця начальник Генштабу Озброєних сил РФ Юрій Балуєвський заявив, що Росія не може погодитися з цим пропозиціями, які передбачають інтеграцію систем ПРО Росії і НАТО, російські інспекції об"єктів ПРО і відстрочення активації ракет-перехоплювачів до отримання остаточного підтвердження того, що іранські ракети зможуть долетіти до Європи.
Лавров також відзначив, що США заблокували російську пропозицію про включення в повістку Організації по безпеці і співпраці в Європі питання про універсалізацію російсько-американського Договору про ракети середньої і близької дальності, повідомляє РІА Новини.
Коментарі