Понеділок, 07 квітня 2008 11:36

Китай вперше домовився про вільну торгівлю з розвиненою країною

Нова Зеландія стала першою розвиненою країною, що уклала угоду про вільну торгівлю з Китаєм, повідомляє AFP. Згідно з угодою, майже всі митні тарифи між країнами будуть скасовані - Нова Зеландія відмовиться від них до 2016-го, а КНР - до 2019 року.

Угода була підписана після чотирьох років обговорення. Для Нової Зеландії вона означає можливість наростити експорт сільськогосподарської продукції в другу за об"ємом ВВП економіку світу. Як відзначає ВВС News, зараз товарообіг між країнами складає 6,1 мільярдів доларів в рік, з яких три чверті припадають на експорт з Китаю. Завдяки угоді об"єм торгівлі між країнами має найближчим часом серйозно збільшитися.

Прем"єр-міністр Нової Зеландії Хелен Кларк змогла добитися підписання договору, не дивлячись на тиск з боку опозиції, пов"язаний з діями КНР в Тибеті. Нагадаємо, що Нова Зеландія у минулому стала першою країною, що підписала з КНР двосторонню угоду про ухвалення Китаю у ВТО, повідомляє Lenta.ru.

Зараз ви читаєте новину «Китай вперше домовився про вільну торгівлю з розвиненою країною». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі