Влада Китаю заявила про запровадження заборони не продаж людських органів від липня нинішнього року. Міністерство охорони здоров"я оприлюднило нові правила, за якими трансплантація може проводитися тільки у спеціалізованих шпиталях, а донор має дати письмовий дозвіл на вилучення органа.
Офіційно нові правила прийняли, коли декілька іноземців, що приїхали у Китай заради трансплантації, померли під час операції. Та аналітики вважають, що справжньою причиною став брак органів для пересадок, який виник через бурхливе зростання чорного ринку органів у країні. За інформацією агенції Синьхуа, щорічно у Китаї потребують трансплантації, щонайменше, 2 млн людей, але через брак органів на рік оперують лише 20 тисяч.
Добровільні донори не вдовольняють потреб країни, їх украй не вистачає, адже за нормами буддизму людина не може переродитися, доки не похована "цілком", тобто з усіма органами, з якими народилася.
Активісти із захисту прав людини стверджують, що багато органів потрапляє до лікарень від страчених злочинців, незалежно від того, чи давали вони свою згоду на донорство. Китай завжди відкидав такі обвинувачення, але сьогодні МЗС КНР визнав, що органи страчених справді використовувалися, але "дуже рідко" і завжди за згоди засудженого.
За матеріалами BBC та AP
Коментарі