Навчальний вітрильник "Дружба" - єдиний вітрильний корабель в Українському флоті.
Вітрильник "Дружба" неодноразово ходив у похід до іноземних портів, пише Український мілітарний портал.
108,6-метровий корабель побудований на польській суднобудівній верфі у Гданську1987-го. Екіпаж - 50 осіб.
Судна мають по 2 дизельних головних двигуна Zultzer потужністю 840 кВт кожен.
Після розпаду СРСР було прийняте рішення переобладнати "Дружбу" з навчального на туристичне судно, що і було зроблене 1992-го в італійському порту Мессіна. Зміни зачепили планування корабля, так зменшилась кількість кают для курсантів. Відтепер може брати до 30 осіб, але також з'явилось 29 2-місних пасажирських кают, ресторан на 75 місць та 2 бари.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український флот поповнюється: з ремонту вийшов корвет
У 90 роки судно орендувала компанія з Болгарії, але через відсутність рейсів і невдалий контракт Одеська морська академія звернулась до міжнародного суду з метою повернення "Дружби".
Згодом "Дружба" перебувала в оренді різних компаній, де ходила за різними маршрутами у Середземному та Чорному морях. Також проводилась і практика курсантів. Але через фінансові труднощі це було робити деталі складніше, і на початку ХХІ ст. вітрильник став на якір в Одеському порту, де і знаходиться до тепер.
Було втрачено інший вітрильник цього типу – "Херсонес", що знаходився на балансі Керченського державного морського технологічного університету та після окупації півострова відновлений і перебазований до Севастополя.
Коментарі