
Грудне молоко – це природна їжа для кожної новонародженої дитини.
В умовах надзвичайної ситуації та відключення електрики важливо знати про правила та умови зберігання грудного молока, пише Unicef.Ukraine у Facebook.
"Головне правило безпечного зберігання грудного молока: якщо у вас є найменший сумнів щодо якості молока або умов зберігання, виливайте його", – наголосили фахівці.
Правила та умови зберігання грудного молока:
1. Перед очікуваним відключенням електроенергії перемістіть усе грудне молоко в задню частину морозильної камери – це найхолодніша частина. Потім переконайтеся, що морозильна камера заповнена або порожні місця заповнені зім'ятою газетою, щоб зменшити потік повітря.
2. Після відключення електроенергії не відкривайте дверцята холодильника та морозильної камери надовго.
3. Холодильник без живлення зберігає продукти до 4 год., якщо ви не відкриваєте дверцята.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно прикладати дитину до грудей під час годування: поради ЮНІСЕФ
4. Морозильна камера без живлення зберігає продукти приблизно 48 год. за умови, що ви не відкриваєте дверцята. 24 год., якщо камера заповнена наполовину.
5. Молоко все ще вважається замороженим, якщо в ньому видно кристали льоду.
6. Після того як молоко розморозилося, його потрібно використати впродовж 2 год. і не можна повторно заморожувати.
Відлучати дитину від грудей "потрібно лагідно і поступово", бо вона – такий же повноцінний учасник процесу, як і мати, розповіла Gazeta.ua блогерка і мати трьох дітей Роза Туманова.
Вона поділилася власним досвідом про переваги і труднощі грудного вигодовування, а також про старі стереотипи щодо нього, які насправді виявляються помилковими.
Коментарі