У зв'язку з цим аналітики переглядають свої прогнози щодо виробництва цукру в країні.
Зниження врожайності було зафіксовано, зокрема, у східних областях України - Луганській та Донецькій, також в деяких південних, про що повідомив заступник голови правління асоціації "Укрцукор" Петро Борисюк.
Аналітик агентства "Украгроконсалт" Андрій Кім нагадав, що якщо раніше врожайність цукрових буряків прогнозувалася на рівні 370-380 центнерів з гектара, то в червні рівень врожайності був переглянутий до 350-360 ц / га, і за оцінками агентства, на даний момент складає приблизно 330 ц/га, що практично збігається з оцінками агентства "ААА" - 325 ц/га.
"При нинішньому рівні врожайності цукрових буряків, якщо триватиме така спека, її вистачить для виробництва цукру в обсязі, який зможе задовольнити лише внутрішній попит. Експортувати буде нічого", - зазначив Кім.
Плани по експорту в Росію цукру Україна виношує вже не перший рік, але далі розмов до сих пір справа не доходила.
"Вже з упевненістю можна говорити, що попередній прогноз за середньорічною оптову ціну на білий цукор буде підвищений на 10-15%", - відзначають аналітики "ААА".
За останній місяць в Україні ціни на цукор в опті показували різну динаміку.
У середині липня оптова ціна на цукор в опті піднялася до 7800 грн./т, потім опустилася до 7000 грн./т і на 4 серпня становила - 7175-7200 грн./т.
У роздрібній торгівлі ціна на цукор піднялася за місяць приблизно на 0,35-0,4 гривень за кілограм. Якщо ситуація не зміниться, підвищиться ще.
Відзначимо, що експерти також прогнозують подорожчання хліба, молочних і м'ясних продуктів.
Коментарі
2