За декілька годин до набуття чинності резолюції про припинення вогню, досягнутої за посередництва ООН, у неділю (13.08) ввечері ізраїльські війська взяли маленьке містечко Гандур"є, на схід від південного міста Тір.
Бойовиків "Хезболли" вибили в передмістя. Коли ті відступали, то покинули багато зброї. Виявлення цих запасів допомогло пояснити повільне просування ізраїльських наземних сил протягом майже 5-ти тижнів війни.
Біля однієї з двох мечетей містечка виявили вантажівку, наповнену зеленими трубами приблизно 2 метри завдовжки. За серійними номерами їх ідентифікували як протитанкові ракети AT-5 Spandrel. Ракети з дистанційною системою наведення були розроблені в Росії, але Іран почав виготовляти їх копію у 2000 році.
За нейтральною смугою на сході села були виявлені докази сирійських постачань зброї. У саду неподалік від перехрестя, яке "Хезболла" використовувала як форпост, лежало 8 протитанкових ракет "Корнет".
Під номером контракту на кожній трубі було написано: "Одержувач: Міністерство оборони Сирії. Постачальник: КБП (Конструкторське бюро приладобудування), Тула, Росія".
З"ясування походження зброї довело ізраїльтянам, що їхній ворог - це не одягнене в шмаття і слабо озброєне угрупування, а напівпрофесійна армія, що оснащується Іраном і Сирією. Щоб експлуатувати таку зброю, потрібна серйозна підготовка, що є важким завданням навіть для деяких регулярних армій на Близькому Сході.
Росія повідомила про "Корнет" у 1994 році. Ця ракета з лазерним наведенням і радіусом дії приблизно 5 км несе подвійну боєголовку, здатну пробити броню ізраїльського танка Merkava. Росія почала постачати їх Сирії у 1998 році.
Ізраїльські війська були захоплені зненацька витонченістю протитанкової зброї, з якою вони зіткнулися. Вважають, що ці ракети стали причиною загибелі 116 військовослужбовців.
Ракети застосовувалися і проти піхоти, один раз ними зруйнували будинок, де загинули 9 солдатів. Ракети зіграли важливу роль у тактиці "Хезболли", яка використовувала приховані позиції для влаштування засідок на ізраїльтян, які просувалися по території.
У понеділок (14.08) лідер "Хезболли" Хасан Насралла заявив, що його бійці отримали "стратегічну, історичну перемогу" над "розгубленим, боягузливим і поваленим ворогом". Він заявив, що ополчення не роззброїться, не дивлячись на те, що цього вимагають Ізраїль і Рада Безпеки ООН. Це було б "аморально, неправильно і недоречно", підкреслив він. "Для цього час не підійшов на психологічному і етичному рівні", повідомляє NEWSru.
Коментарі