400 бетонних урн демонтували з центру Києва. Замість них по вул Хрещатик розставлені картонні коробки, а на лавках розвішані поліетиленові пакети для сміття.
"Працювали на Хрещатику три роки тому. Тоді з першого погляду було видно, що Київ - європейська столиця. Скрізь було чисто і прибрано. А тепер вранці повз метро Хрещатик пройти неможливо - такий сморід стоїть. Сміття в ті пакети ніхто не кидає, все летить просто на землю. Відчувається, що кияни не люблять своє місто. Їм байдуже, що будуть думати про їхнє місто іноземці, які приїдуть на Євро", - розповіла кореспонденту Gazeta.ua Світлана Арончик. Її чоловік Ігор працює на Хрещатику "живою скульптурою".
Біля виходу з метро Хрещатик пакетів для сміття немає. Одразу за скляними дверима валяються порожні пляшки, рекламні буклети й обгортки з-під морозива.
"Тут після празників і не таке побачиш. Кучі сміття, під лавками сплять не тільки наші, а й імпортні, то єсть іноземці. Раніше сміття хоч в урни кидали. А хто буде той пакет розкривать, шоб в нього обгортку якусь кинуть? Все під ноги викидають", - розповів пенсіонер Василь Іванович.
Він працює прибиральником у магазині "Манго". Цього вівторка мив вітрини магазину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У центрі Києва знешкодили закладену бомбу
"Подивися і за державу стає соромно. Треба, щоб хоч перед Євро в столиці чисто було. Якщо немає кому працювати, то можна безробітних з інших міст зігнати. Нехай вимивають центральну вулицю. Радує, що останнім часом на Хрещатику стало менше бомжів. Тут уже шість років працюю, знав усіх прохачів і їхніх начальників. А тепер нікого немає. Видно, на море їх вивезли, щоб іноземцям очі не мозолили", - додав він.
Навколо Майдану Незалежності сміттєвих пакетів немає. Кияни викидають недопалки, папірці і пакети під ноги.
"99 відсотків двірників не прибирають, а прогулюються своєю ділянкою заради галочки. Бачать, що папірець лежить, але ніколи не нагнуться, щоб його підняти. Сміття повно не лише в центрі, а по всьому Києву. Я завжди старався гарно прибирати, то мені начальник казав: "Ти, Володя, дурак. Для чого так гарно прибираєш?", - розповів двірник Володимир.
Він прибирає території біля Політехнічного інституту. Хрещатиком прогулювався після роботи.
"Старші жінки кажуть: "У нас народ трудолюбивий". А то неправда. В нас працювати не люблять. Бачать, що в Україні гроші тільки нечесним шляхом заробити можна, то і собі цю практику використовують. Двірник за прибирання однієї ділянки отримує 800 гривень ставки. На одній ніхто не працює. Беруть по 5-6 ділянок. За місяць отримують по 5 тисяч гривень зарплати. А все одно робити не хотять", - поділився Володимир.
Коментарі
34