Наше суспільство за 20 років ніяк не може виборсатися з періоду первинного накопичення капіталу. Таку думку в журналі "Країна" висловила соціолог Ірина Бекешкіна.
"Земля — це єдиний ще недорозподілений ресурс. Причому ресурс на мільярди. Давайте почитаємо класиків — "Землю" Ольги Кобилянської, як там за ділянку сусід на сусіда з вилами йшли. Звісно, і зараз за землю борються. У цивілізованих межах боротьба триватиме тоді, коли виконуватимуться закони", - зауважила вона.
Вранці 1 серпня в управлінні Державного комітету із земельних ресурсів Пустомитівського району Львівщини сталася пожежа. Серед іншого, згоріли документи про права власності на землю. У Пустомитівському районі земля — найдорожча в області через близькість до Львова.
Зловмисники вчинили майстерний підпал: просвердлили дві дірки у стіні та влили всередину приміщення бензин.
"Що значить зникли документи? За це треба саджати, як за службову недбалість — тоді вони не зникатимуть. Коли землю буде пущено в продаж — ситуація загостриться. Бо в нас абсолютно нецивілізоване суспільство. Воно за 20 років ніяк не може виборсатися з періоду первинного накопичення капіталу, коли кожен хапає те, що вдасться. Хоча, на мою думку, від земельної реформи нікуди ми не дінемось — інакше сільське господарство зникне. Іноземці просто шаліють, коли бачать, скільки в нас землі пустує й пропадає", - підкреслила Бекешкіна.
Думку соціолога щодо дієвості законів в Україні читайте у новому номері журналу "Країна" №82 від 5 серпня 2011 р.
Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.
Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.
Коментарі
1