12 червня іменини відзначають Василь та Яків. Привітайте своїх знайомих з Днем Ангела.
Gazeta.ua пропонує дізнатися значення і походження цих імен.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День Янгола 11 червня - як сьогодні феєрично привітати іменинників
Ім'я Василь виникло в Греції як форма імені Басилейос, яке через кілька століть перетворилося в Василиос. З грецької ім'я Василь перекладається як "царський", "королівський". Освіта цього імені сходить до часів воєн з Персією і означало "правитель", "цар Персії", "князь".
Ім'я Василь має безліч аналогів в інших християнських країнах: Басиио (Іспанія), Безіл (Англія), Паси(Фінляндія). Існує жіночий варіант імені Василь -Василина. Переводяться як "цариця".
Іменем Василь батьки називають хлопчиків у православних і католицьких родинах у Росії, Україні та Греції.
Привітання для Василя
Василь – ім'я царське!
Сьогодні за столом
Відкриємо ми шампанське,
В келихи розіллємо.
Привітаємо ми Василя,
Щоб як цар він жив,
Щоб свої зусилля
В достаток він вложив.
Ім'я Яків походить від давньоєврейського імені Яків, що згадувалося в Біблії. Якщо дослівно перекладати його на сучасну українську, то виходить "той, що йде слідом". Біблійний Яків - близнюк Ісави.
Ім'я Яків поширене в усіх християнських країнах, однак при переході з мови в мову постійно змінювалося його вимову. У англійців популярні такі варіанти прочитання як Джейкоб і Джеймс, у італійців - Джакобе і Джакомо. В інших країнах можна зустріти такі імена як Акоп, Якуб, Жако, Жак, Яго, Хайме та інші. Деякі з них мають і жіночі аналоги, наприклад, Жаклін, Якоба або Жакоб.
У православній релігійній традиції, шануються сподвижники Ісуса Яків Старший і Яків Безгрішний. У цій статті дати взяті з православного календаря. Католикам слід читати статтю про ім'я Джеймс.
Привітання для Якова
Нехай у день твого святого,
Ангел сил додасть до всього,
Щоб життя не було сірим,
Хай додасть наснаги й віри,
Перемог на кожнім кроці,
Досягати без вагання,
З днем ангела Яків,
Прийми привітання!
12 червня православна церква вшановує пам'ять преподобного Ісаакія сповідника, ігумена Далматського. Він жив у IV столітті в Сирії та вів усамітнений, аскетичний спосіб життя. Святий заснував монастир біля Константинополя.
Коментарі