Вченим наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" вдалося створити "фотопортрет" атома. Про цю наукову сенсацію повідомляють "Подробности".
У стінах цього інституту в жовтні 1932-го року вчені вперше розщепили ядро атома. Це була світова сенсація. Цьогоріч у фізиків нове відкриття. Вони отримали зображення атома.
Зйомки, які проводила група з п"яти вчених, тривали більш як три роки. Отримати виразний знімок елементарної частинки вдалося за допомогою обладнання, в першу чергу, унікального мікроскопа, створеного ще чверть століття тому.
За словами наукового співробітника лабораторії фізики кристалів Євгена Соданова, колектив зміг розвинути методику досліджень до рівня, що дозволив "досягти результату екстра-класу".
Щоб сфотографувати атом, вчені помістили в надпотужне електричне поле графітову пластинку. І перший із атомів вуглецю, що витягнулися в ланцюжок, виявився відображеним на знімку.
Сфотографований атом виявився саме таким, яким його багато років тому малювали фізики-теоретики.
Експеримент підтвердив висновки квантової механіки - фотознімки дуже нагадують графічні зображення атома, опубліковані в тисячах підручників по хімії і фізиці.
Автори відкриття переконані в тому, що воно дасть поштовх розвитку нових технологій в електроніці.
"Відкриваються великі перспективи у створенні нової електронної техніки, - вважає старший науковий співробітник Харківського фізтеху Тетяна Мазілова. - Нових комп"ютерів, нових телевізорів. Вони можуть бути наскільки завгодно маленьких розмірів і мати величезну швидкодію".
Харківські фізики з гордістю заявляють, що обійшли західних вчених - спроби тих успіхом поки не увінчалися. Американські рецензенти вже дали позитивні відгуки експерименту харків"ян.
Між тим, група японських вчених завершує розробку першого у світі електронного мікроскопу, що дозволяє стежити за переміщенням атомів під час хімічної реакції. Мікроскоп дає можливість бачити об"єкти розміром 0,1 нанометра, повідомляє NEWSru.ua.
Коментарі
1