У Рівненській, Волинській та Житомирській областях, які межують з Білоруссю, військові посилено готуються до можливого наступу звідти.
Захисники зводять фортифікаційні споруди та лінії оборони, передає Gazeta.ua.
Житомирська область
Зараз кордон з Білоруссю там "зашивають" окопами та заливають бетоном, повідомив голова Житомирської обласної адміністрації Віталій Бунечко після інспекції рубежів.
"Керівники військового командування, обласної адміністрації, прикордонників, правоохоронних органів та громад, що межують з кордоном, зібралися в Олевську, щоб проаналізувати хід розбудови глибоко ешелонованої системи оборони на кордоні з Білоруссю", – написав Буненчко в Telegram 19 січня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що насправді криється за навчаннями РФ та Білорусі: відповідь Генштабу
За його словами, зараз тут продовжується розбудова додаткових ліній оборони та монтаж фортифікаційних споруд.
"Разом з мінними полями, протитанковими ровами, іншими фізичними загородженнями на напрямках потенційного просування ворога вони мають створити для сил окупантів пекельну пастку на українському Поліссі", – додав голова регіону.
Рівненська область
Очільник регіону Віталій Коваль запевняє, що на українсько-білоруському кордоні все спокійно.
"Усі 229 км кордону Рівненщини з республікою Білорусь – контрольовані і насичені нашими військовими. Та на цьому не зупиняємося. Продовжуємо нарощувати оборонні можливості. Будувати інженерні, фортифікаційні споруди", – зазначив він у Facebook 19 січня.
Волинська область
Проінспектував кордон і голова області Юрій Погуляйко. Він також запевнив, що кордон "надійний та під контролем військових".
"Оглянув українсько-білоруський кордон в межах області. Зокрема побував на всіх пунктах пропуску та на деяких командно-спостережних пунктах наших бійців", – написав він в Telegram 18 січня.
Загроза наступу з території Білорусі в Україну залишається. Але, ймовірно, росіяни почнуть його не раніше осені 2023 року, повідомив американський Інститут вивчення війни.
Аналітики зазначили, що активність російських військ в Білорусі вказує на те, що наступ на початку 2023 року є малоймовірним, тоді як восени ця загроза має серйозніший вигляд.
Коментарі