Господарський суд Києва переніс на 20 липня 2015 року розгляд позову Генеральної прокуратури України до Кабінету міністрів України, Фонду державного майна України та компанії ДТЕК про скасування приватизації 25% акцій ПАТ "Дніпроенерго", яка відбулася в 2012 році. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.
Судове засідання, в якому держава Україна в особі ГПУ судиться з державою Україна в особі Кабміну і Фонду держмайна, сьогодні в 9:50 ранку відкрив головуючий суддя Олексій Спічак.
Зазначимо, на початку засідання суддя заборонив представникам ЗМІ вести пряму трансляцію судового процесу.
В ході засідання представники одного з відповідачів заявили клопотання про розгляд даного позову у складі колегії суддів, однак суд не задовольнив це клопотання.
Також суддя Спічак відхилив клопотання КМУ, ФДМУ і ДТЕК про припинення справи, незважаючи на те, що позивач та відповідач у цій справі збігаються, а по аналогічній справі за позовом ТОВ "Бізнес-Інвест" суд вже виносив рішення 22 червня 2015 року.
Також суд вже вдруге відмовив відповідачам у витребуванні від ГПУ доказів заподіяння шкоди державі та суми такого збитку. При цьому представник Генеральної прокуратури в судовому засіданні заявила суду, що таких доказів у ГПУ зараз не є.
В аналогічній справі з оскарження приватизації ПАТ "Закарпаттяобленерго" №910/8675/15-р, яка розглядалася Господарським судом р. Києва 19 травня 2015 року, суд зобов'язав ГПУ документально підтвердити порушення інтересів і завдання збитків державі в результаті продажу акцій, а також докази можливості отримання державою більш вигідної ціни. Враховуючи, що жоден доказ ГПУ так і не змогла надати, суд залишив позов ГПУ у справі про реприватизацію "Закарпатьоблэнерго" без розгляду.
Нагадаємо, що справа про реприватизацію 25% акцій ПАТ "Дніпроенерго" розглядається в день проведення Американо-українського бізнес-форуму у Вашингтоні, на якому керівництво Кабміну і ФДМУ планують презентувати програму приватизації в Україні для залучення іноземних інвестицій.
Президент України Петро Порошенко 28 квітня на міжнародної донорської конференції щодо підтримки України перед західними партнерами заявляв, що реприватизації і перегляду результатів приватизації попередніх років в Україні не буде.
Коментарі