Ексклюзиви
середа, 10 червня 2026 11:30

Спецтема: Війна Росії проти України

Генерали США заявили про перевагу ЗСУ на фронті

Генерали США заявили про перевагу ЗСУ на фронті
Кілька генералів у відставці зі США та колишній директор американської розвідувальної служби вважають, що Україна наразі має перевагу у війні з РФ. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Україна наразі має перевагу у війні з Росією.

Про це заявили одразу кілька генералів у відставці зі США та колишній директор американської розвідувальної служби, передає CBS News.

"З оперативної точки зору я б оцінив, що Україна перемагає, оскільки вона руйнує оперативні цілі противника, створює умови для подальших операцій та зберігає свободу дій", - наголосив в електронному листі колишній директор Агентства оборонної розвідки генерал-лейтенант у відставці Роберт Ешлі.

Водночас двоє генералів погодилися з оцінкою Ешлі, наголосивши, що на передовій Україна переграє РФ. Таку оцінку військові зробили після того, як головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що українська армія відбила у Росії 600 квадратних кілометрів з початку року. Він не вказав, де саме відбулися такі успіхи, але наголосив, що найзапекліші бої точаться на південному сході країни, в районах Олександрівки та Гуляйполя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військові на картах показали поточну ситуацію на фронті

Головним фактором, який зумовлює останні успіхи України, є розвиток її можливостей щодо ударів БПЛА середньої дальності. З 2023-го Україна розробила ефективний арсенал безпілотників з режимом "від першої особи" короткої дальності, які, як зазначив президент Володимир Зеленський, наразі спричиняють понад 90% втрат серед армії РФ.

"А починаючи з 2024 року, Україна також ефективно застосовує безпілотні літальні апарати великої дальності та крилаті ракети, які нещодавно вразили військові бази в Санкт-Петербурзі, що розташовані на відстані понад 600 миль (965 км - Gazeta.ua) від кордонів України", - сказано в матеріалі.

Відставний генерал Джозеф Ралстон вважає, що ніхто не виграє цю війну. Останні тенденції на фронті свідчать про перевагу України.

"Обидві сторони все ще бачать перемогу, а це означає, що найближчим часом ніхто не буде розглядати можливість перемир'я. Але час не обов'язково на боці диктатора Володимира Путіна", - додав Ешлі.

Своєю чергою ще нещодавно знайти безпілотники, які здатні надійно вражати цілі на відстані від 50 до 100 км, було практично неможливо. Зокрема, в березні підрозділ з досліджень та розробок елітної української бригади "Хартія", що діє на передовій, повідомив, що розширення дальності дії їхніх безпілотників для спостереження та ураження цілей на відстані понад 50 км є їхнім пріоритетом.

"Росія не достатньо сильна, щоб захопити всю бажану територію без застосування ядерної зброї, а Україна не достатньо сильна, щоб повернути втрачені території", - заявив Ралстон.

Водночас військовий аналітик Роб Лі заявив, що українські підрозділи нині переважно вирішили проблему дальності.

"Минулого року Україні просто бракувало цієї можливості - здатності вражати цілі на відстані від 50 до 100 кілометрів за лінією фронту. Зараз вони роблять це дуже часто, практично щодня. І кількість цих дронів, які вони використовують, буде тільки зростати", - додав він.

Українські захисники продовжують системне нищення ворога, чинять ефективний супротив на всіх ділянках фронту.

Загалом минулої доби втрати російських загарбників склали 1190 осіб. Також знешкоджено три танки, сім бойових броньованих машин, 74 артилерійські системи, шість реактивних систем залпового вогню, три засоби ППО, п'ять наземних робототехнічних комплексів, 2204 безпілотні літальні апарати, 376 одиниць автомобільної та чотири одиниці спеціальної техніки ворога.

Зараз ви читаєте новину «Генерали США заявили про перевагу ЗСУ на фронті». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути