вівторок, 27 січня 2009 10:35

Газовий конфлікт з Росією прискорить інтеграцію України в ЄС

Газовий конфлікт з Росією прискорить інтеграцію України в ЄС
Газовий конфлікт з Росією прискорить інтеграцію України до Євросоюзу, вважає посол Чехії в Україні Ярослав Башта. Насамперед в енергетичній сфері. Дипломат каже, після газової кризи Європа усвідомила необхідність серйозно переглянути свою стратегію енергетичної безпеки.

Чеський посол зауважує, що газова війна Росії з Україною була для Європи страшнішою, аніж серпневий конфлікт у Грузії. "Газове протистояння вплинуло на дві третини європейських країн, воно тривало три тижні, і це є найбільшим газовим конфліктом за останні десять років".

Тому, каже Ярослав Башта, Євросоюзу слід негайно замислитися над будівництвом нових альтернативних газогонів та ліній енергопостачання між країнами ЄС. "Аби у випадку подібних криз була можливість допомагати сусіднім країнам у межах Євросоюзу, що поки що технічно було неможливо",- зазначив Башта.

Башта запевнив, що енергетичні проблеми будуть пріоритетом для ЄС в наступні півроку, поки Чехія головуватиме в Євросоюзі. За цей час чеські дипломати хочуть допомогти Україні вибудувати спільний з Європою енергетичний простір та сприятимуть реалізації проекту ЄС Східне партнерство, повідомляє Німецька хвиля.

Зараз ви читаєте новину «Газовий конфлікт з Росією прискорить інтеграцію України в ЄС». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути