Деколонізація - це та ж декомунізація, тільки з розширеним горизонтом. Мова не тільки про Російську імперію, а й про Австро-Угорську, Османську, Польську державу. Всі вони залишили слід у нашій історії.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить директор Інституту національної пам'яті Антон Дробович.
"Перед початком будь-яких дій треба виробити державну позицію. Іван Котляревський був вірним слугою Російської імперії. Його ж уважають одним із фундаторів сучасної української мови. Як ставитися до цього? Деколонізувати чи ні", - наголошує Антон Дробович.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Говорять, що методи були агресивні" - Дробович розповів, що змінить у роботі Інституту нацпам'яті
За його словами, у питанні деколонізації є два полярні табори.
"Перший відстоює ідею, що впродовж всієї історії нашого державотворення діяли різні люди. І варто створити великий інклюзивний державний наратив, який включатиме всіх, хто зробив щось важливе та корисне для України. Другий табір відстоює ідею, що до національного історичного наративу варто включати тільки тих, хто конкретно говорив про Україну та державність. Це звужує горизонт, адже будемо змушені враховувати тільки етнічні конотації. Між таборами триває дискусія. Не можемо починати деколонізацію, доки не знайдемо компроміс", - додає голова УІНП.
Повне інтерв'ю з Антоном Дробовичем читайте у журналі "Країна" від 13 лютого.
Коментарі