Як повідомляє молдавське інформаційне агентство "ІНФОТАГ", у спільній заяві ЄС сказано, що Молдова повинна мати гарні відносини з Румунією – "сусідом і членом Євросоюзу".
"Ми закликаємо молдавську владу та учасників акцій протесту дотримуватися конституційних прав і не вдаватися до насильства", - наголошується в заяві.
Міністр закордонних справ Румунії Крістіан Діаконеску назвав запровадження Молдовою візового режиму для громадян Румунії "необдуманим і дискримінаційним вчинком Кишинева".
Він нагадав, що угода, підписана між Молдовою і Єврокомісією, передбачає, що республіка може запроваджувати візи для окремих категорій відвідувачів, а не для всіх громадян країни.
"Рішення влади Молдови порушує Угоду, оскільки її влада повинна була направити інформацію до Брюсселя за 48 годин до цього. Досі туди нічого не надходило", - сказав міністр.
Він повідомив європейським структурам про події в Молдові і зажадав від молдавської влади надати інформацію, чи є серед арештованих учасників акцій протесту громадяни Румунії, щоб працівники Консульства Румунії в Кишиневі могли поговорити з ними.
Також МЗС Румунії рекомендував громадянам країни утриматися від поїздок до Молдови.
8 квітня Президент Молдови Володимир Воронін заявив про запровадження візового режиму з Румунією. Він вважає, що Румунія причетна до масових акцій протесту, які відбулися в країні після парламентських виборів.
"У всіх процесах, які відбуваються у нас, замішана Румунія. Терпіння теж має межі. Нам відомі автори цих подій, частина з них втекла", - заявив Воронін.
Також Міністерство закордонних справ і євроінтеграції Молдови оголосило персонами нон грата двох працівників Посольства Румунії.
Своєю чергою, Міністерство закордонних справ Румунії категорично відкинуло звинувачення офіційного Кишинева у втручанні Румунії у внутрішні справи Молдови.
Візовий режим між Молдовою та Румунією набирає чинності сьогодні, 9 квітня, візи будуть безплатними.
За матеріалами: УНІАН, Gazeta.ua.
Коментарі