
Понад 40 країн світу щорічно вшановують чоловіка-батька.
Більшість із них, як і Сполучені Штати, - в третю неділю червня. Деякі країни відзначають в інші дати. Наприклад, Польща – 23 червня; Італія, Іспанія, Португалія – 19 березня, а от у Південній Кореї 8 травня – спільне свято матерів та батьків.
Цього дня діти вітають батьків у родинному колі та дарують подарунки.
Часто ті, що зробили власноруч. Також у багатьох країнах світу проводяться конференції на тему відповідального батьківства та проблем, що виникають під час виховання дітей.
У США цього дня заведено приколювати до лацкана, біля серця, червону троянду, якщо батько живий, або білу - якщо батько помер. Ця традиція символізує нескінченність любові до батьків. Крім того, в День батька американці намагаються допомагати батькам-одинакам, які самостійно виховують дітей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мірошниченко побачив сім'ю уперше з початку війни: зворушливе відео
В Естонії та Швеції День батька відзначають у другу неділю листопада. Напередодні в дитячих садках відбуваються тематичні ранки, а в школах - концерти для батьків.
У Фінляндії до свята ретельно готується міська влада. Вулиці прикрашають прапорами, проводяться фестивалі, діти дарують батькам подарунки, а дружини печуть пироги. Вдень всі йдуть на кладовище вшанувати пам'ять померлих чоловіків. А вже ввечері родина збирається за святковим столом.
У мешканців Німеччини День батька, законодавчо введений ще 1936 року, відзначається разом зі святом Вознесіння Господнього. Офіційно це - вихідний, коли чоловіки збираються разом і проводять час у пабах чи за містом великими компаніями. Основні атрибути свята для німців - це піші прогулянки, барбекю, риболовля в компанії друзів. Сьогодні в багатьох німецьких сім'ях День батька набуває більш "сімейних" рис. А влаштовувати пікніки з дружинами й дітьми стає доброю традицією.
В Італії День батька за традицією приурочений до Дня святого Джузеппе. Цього дня вітають і дарують подарунки всім італійським чоловікам. Але особливу увагу приділяють батькам. Дорослі обов'язково приходять до своїх літніх батьків, влаштовують домашні обіди.
В Іспанії в цей день діти із задоволенням вітають батьків і майструють для них подарунки своїми руками.
В Австралії День батька - привід вибратися на природу. Вважається, що пікніки зміцнюють сімейні зв'язки й приносять у сім'ю щастя.
А в Японії свято перейменували й відзначають "День хлопчиків". Японці вважають, що мужність треба виховувати з раннього дитинства. Тож майбутнім самураям у цей день дарують мечі, ножі та інші знаряддя захисту.
В Єгипті, Лівані, Сирії та деяких арабських країнах батьків вітають у день літнього сонцестояння. Закликають представників сильної статі звернути увагу на виховання дітей. Оскільки традиційно на Сході цим займаються здебільшого жінки.
Головне у святкуванні - приділити батькові увагу.
Можна придбати символічні подарунки. Розробіть всі разом квест, під час якого батько розшукуватиме свої подарунки. Крім цього можна влаштувати прогулянку, пікнік. А ввечері організувати святкову вечерю. Якщо ж батько зараз захищає Україну й не вдома - відправте йому відеоролик. У ньому скажіть батькові теплі слова і підтримайте.
День батька відзначають щороку в третю неділю червня. Цього року свято припадає на 19-те число.
Ідея вшановувати батьків з'явилася в Америці 1909-го. Місіс Додд із міста Спокан виступила з ініціативою створення дня в році, коли б діти могли висловити подяку і шану своїм дбайливим батькам. Таким чином вона увічнила пам'ять свого батька, який виховав шістьох дітей без матері.
Кожному батькові буде приємно почути привітання в цей день.
Коментарі