Британські вчені створили перший в світі гоночний автомобіль класу "Формула-3", корпус якого виготовлений з моркви, картопляного крохмалю і льону, а двигун працює на шоколаді.
Машина з екологічних матеріалів є повністю робочим зразком, здатним брати участь у змаганнях, його межова швидкість - 215 км на годину. Він розганяється до 100 км на годину за 2,5 секунди.
Винахід учених з університету англійського міста Уорік представлено на конференції з нових енергетичних технологій, що проходить в США під егідою Массачусетського технологічного інституту. Розробка моделі обійшлася в 200 тисяч доларів.
Матеріали корпусу машини зроблені з органічних, відновлюваних матеріалів - відходів переробки овочів. Вчені вважають, що їх досягнення наочно покаже людям, що вони повинні здавати сміття у вторинну переробку, після чого з нього можуть бути виготовлені нові корисні речі.
Проте не всі деталі машини зроблені з екологічних матеріалів. На ній встановлений звичайний, металевий гоночний двигун виробництва компанії BMW об"ємом в два літри. Правда, він працює на біодизельному паливі - відходах шоколадного виробництва. Годиться також рослинна олія.
"Формула 3" вважається третім за потужністю класом гоночних машин. У цих змаганнях беруть участь молоді пілоти, які претендують на те, щоб зайняти місце в гонках "Формули 1".
Кілька днів тому в Британії публіці був представлений інший незвичайний, "екологічний" автомобіль. Замість пального він використовує мелену каву. Машина була створена за замовленням науково-популярної програми телебачення BBC. Вона здійснить пробіг за маршрутом Лондон - Манчестер довжиною 330 км, звіт про який покажуть по ТБ.
Коментарі