Більшість мешканців України почувають себе незахищеними від пограбувань, військової агресії та замаху на життя. Про це говорять результати опитування, яке провели у соціологічній службі Центру Разумкова.
Респондентів питали, чи почуваються вони захищеними від різних загроз.
81,3% українців відповіли, що почувають себе незахищеними від пограбувань, 75,1% - від військової агресії та 71,4% - від замаху на життя.
Протилежну відповідь на це дали значно менше українців. Захищенними від замаху себе вважають 19,9% опитаних, від військової агресії - 15%; від пограбувань і крадіжок - 12,4%.
Від нерозірваних мін і боєприпасів почуваються захищеними 18,5%, незахищеними - 66%; від терористичних актів - 15% і 71,4% відповідно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли, скільки українців є прихильниками вступу в ЄС
Крім того, 12,9% українців думають, що вони захищені від хуліганських дій, протилежної думки - 80,4%.
Почуваються захищеними від епідеміологічних захворювань - 11,5% респондентів і 76,6% - незахищеними; від великих стихійних лих - 11,1% і 78,1% відповідно; від техногенних катастроф - 10% і 77,7% відповідно.
Також опитаним українцям пропонували оцінити, наскільки гарантована безпека в їхніх населених пунктах за 5-бальною шкалою (1 - дуже погано, 5 - дуже добре).
У 3,2 бала респонденти оцінили надання адмінпослуг населенню і рівень гарантування безпеки, патріотичне виховання - у 3,1 бала, захист від надзвичайних ситуацій і надання допомоги переселенцям - по 2,9 бала, територіальну самооборону - у 2,8 бала, забезпечення правопорядку - у 2,7 бала, безпеку на дорогах і протидію злочинності - по 2,5 бала.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали кількість людей, які каталися "зайцем" у столичному транспорті
Опитування проводилося з 5 до 8 жовтня 2018-го в усіх регіонах України, за винятком Криму й окупованих територій Донбасу. Було опитано 2017 респондентів.
Теоретична похибка вибірки становить 2,3%.
3 грудня стало відомо, що половина українців мають "тепле" або "дуже тепле" ставлення до Польщі. Опитування провела Соціологічна група "Рейтинг" на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI).
Коментарі