Бінг є прихильником Демократичної партії, до якої належить і Клінтон, і регулярно робить великі внески до партійного фонду. За попередніми підрахунками, переліт Клінтона до Пхеньяну і назад обійшовся Бінгу як мінімум в 150 тисяч доларів - 100 тисяч за паливо і не менше 50 тисяч доларів за обслуговування на борту і надання супутникового зв"язку.
Скористатися літаком, що належить приватній особі, Білл Клінтон був вимушений через те, що його візит до Північної Кореї був підготовлений у вкрай стислі терміни - за чотири-п"ять днів. Організатори візиту, пояснили у Федеральному управлінні цивільної авіації США (FAA), не встигли б отримати дозвіл на використання літаків, що знаходяться у розпорядженні адміністрації президента або інших держструктур.
Окрім Стівена Бінга участь в організації візиту Клінтона і звільненні журналісток прийняла і компанія Dow Chemical Co. У чому саме полягала допомога, надана Dow Chemical - однією з найбільших в світі хімічних компаній, поки не відомо. Проте після звільнення журналістки Юна Лі та Лора Лін висловили подяку компанії і особисто її главі Ендрю Ліверісу.
Білл Клінтон 4 серпня відвідав Пхеньян з одноденним візитом, метою якого було звільнення американських журналісток Юни Лі та Лори Лін, засуджених владою Північної Кореї до тривалого ув"язнення. Лі та Лін були затримані в березні 2009 року на кордоні Китаю і КНДР, північнокорейська влада висунула проти них звинувачення "в тяжкому злочині проти держави". У червні 2009 року журналістки, які працювали на телеканал Current TV, з"явилися перед судом і були засуджені до 12 років ув"язнення в трудовому таборі.
Після зустрічі Біла Клінтона з лідером КНДР Кім Чен Іром журналісткам було дозволено залишити Північну Корею. ЗМІ КНДР повідомили, що Лін та Лі були помилувані після того, як Клінтон вибачився перед Кім Чен Іром за їхні "ворожі дії". Пізніше представники адміністрації президента США повідомлення про принесені Клінтоном вибачення спростували, повідомляє Lenta.ru.
Коментарі