Ексклюзиви
неділя, 11 жовтня 2020 08:25

Батьки всі заощадження віддали на фортепіано - співачка Ганна Гриніва

Автор: Тарас Подолян
  Ганна Гриніва до 13 років навчалася вдома
Ганна Гриніва до 13 років навчалася вдома

Німецька співачка українського походження Ганна Гриніва до 13 років виросла в селі Вишняки під Києвом. Туди родина переїхала після її народження. Мати-піаністка і батько-германіст почувалися в селі інопланетянами, каже Ганна. Про історію свого роду вона розповіла в інтерв'ю журналу "Країна".

"Історія мого роду почалася на Львівщині. Дід воював в УПА. Після Другої світової війни його вислали в Сибір. У концтаборі відсидів 10 років. Моя баба по батькові з Білорусі. Після війни її тато повернувся. Матері вже давно не було. Батько був хворий. З донькою переїхав до Сибіру, бо там давали землю. Там баба познайомилася з моїм дідом, коли він вийшов з концтабору. Побралися. побудували хату. У Красноярську народився мій батько. Коли він був маленьким, вони вирішили повернутися назад в Україну і купили хату під Києвом. Там батько мій і виріс.

Мати – дочка мордовки і сефардійського єврея. Сім'я діда по матері – з Афганістану, мешкали вони в Узбекистані. Там і виросла моя мати. Вона - класична піаністка. Закінчила консерваторію в Астрахані, її направили працювати в театр у Красноярську. Сестри й брат матері навчалися в Києві. Її брат познайомився з моїм батьком на кафедрі германістики. Мама була артисткою і в свої 28 років не цікавилася сімейним життям. Тож сім'я активно шукала їй кавалера. Мый дядько запитав у мого майбутнього тата, чи не хоче він написати їй листа у Красноярськ. Він загорівся, бо народився там. Так вони почали листуватися. Потім одружилися і переїхали до Красноярська. Там я народилася. Коли було кілька місяців, вони переїхали в Україну в селі Вишняки біля Києва.

Школи поблизу не було. Треба було їздити у Фастів. Батьки вирішили вчити нас удома. Тато навіть хотів створити власну школу, Та його не підтримали. Разом з трьома сестрами не ходили до школи, доки не переїхали до Німеччини.

Мама викладала нам із сестрами музику і російську мову. Тато - українську, німецьку, математику, фізику та географію

Для моїх батьків завжди було важливо, щоб діти отримали вищу освіту. Оплатити наше навчання в Україні їм було б складно. Питання еміграції стояло завжди. Коли у 1990-х з'явилася можливість, вони це зробили. Батько був германістом, жив раніше пів року в Дрездені. Тому для нього , тому для нього це не був зовсім новий світ".

Мама-піаністка і батько-германіст почувалися в селі інопланетянами, визнає Ганна.

"Після переїзду всі заощадження віддали, щоб купити фортепіано. Ніхто з сусідів цього не розумів. Батько вчився на фізика, потім - на германіста, потім - на філософа. Він теж не вписувався у сільське життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світові джазові музиканти записали гуцульську співанку з дітьми-сиротами з України

Під час життя в селі мати не працювала – виховувала і навчала нас із сестрами. Вона викладала нам музику і російську мову. Тато - українську, німецьку, математику, фізику та географію. Мама багато працювала вдома. Батько дописував у газету. Але був час, коли йому доводилося продавати газети в електричці", - згадує співачка.

Інтерв'ю з Ганною Гринівою читайте в журналі "Країна".

Ганна Гриніва закінчила факультет філософії та політології в Лейпцизькому університеті. Написала дисертацію про роль УПА у формуванні національної ідентичності України після Помаранчевої революції.

2015 року почала вивчати джазовий спів у музичному університеті імені Франца Ліста у Веймарі.

Була багаторазовою стипендіаткою Товариства друзів і спонсорів університету музики Франца Ліста. Тричі отримувала нагороди від Сенату Берліна за реалізацію своїх соціокультурних та музичних проєктів.

Зараз ви читаєте новину «Батьки всі заощадження віддали на фортепіано - співачка Ганна Гриніва». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути