Середа, 05 червня 2019 12:31

Як розлученим батькам вивезти дитину відпочивати за кордон

Як розлученим батькам вивезти дитину відпочивати за кордон
Маючи необхідні документи, будь-хто з батьків може вивезти дитину за межі країни. Фото:immunoflazid.com.ua

З початком сезону канікул і літніх відпусток українці частіше їздитимуть на відпочинок, зокрема за кордон.

Є декілька ситуацій, в яких можуть виникнути проблеми з перетином кордону, особливо, якщо батьки розлучені, але хочуть поїхати на відпочинок із дитиною, пише "Українська правда".

Самостійно вирішувати й без перешкод виїжджати з дитиною за межі країни терміном до одного місяця або довше можна у 2 випадках:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали дати вихідних у червні

- Якщо у вас є нотаріально посвідчена згода чоловіка чи дружини на виїзд дитини разом із вами (потрібно вказати державу, яку плануєте відвідати, і скільки там будете);

- Якщо є рішення суду або висновок органу опіки та піклування про підтвердження місця проживання сина чи доньки саме разом із вами (однак рекомендований лист, у якому вказана мета виїзду, держава прямування і час перебування у ній другому з батьків доведеться надіслати).

Це безпрограшні варіанти, завдяки яким ніхто не зашкодить виїзду з країни з дитиною.

У всіх інших випадках можуть виникнути непередбачувані ситуації.

Щоб їх не сталося, а витрачені кошти на путівку не пропали дарма, є правила виїзду дитини за кордон за інших можливих варіантів.

Ситуація 1

Сімейні стосунки не склалися. Разом більше не проживаєте, однак офіційно поки не розлучились.
При цьому вам вдається підтримувати нормальне спілкування.

Щоб одному з батьків перетнути межі країни, потрібно отримати від колишнього чоловіка чи дружини нотаріально посвідчену згоду на виїзд дитини за кордон й спокійно збиратися на відпочинок.

Однак це за умови, що той із батьків, хто живе окремо, належно піклується про сина чи доньку й надає регулярну фінансову підтримку.

Ситуація 2

Екс-подружжя терпіти одне одного не може, але кошти на утримання дитини колишній чоловік чи дружина сплачують справно.
Фінансових претензій до них немає, тому з їхньою думкою рахуватися доведеться.

У більшості випадків досягти компромісу не вдається, а реалізація плану щодо відпочинку дитини за кордоном стає схожою на біг із перешкодами.
Як і в попередньому випадку, слід надіслати рекомендованого листа щодо надання нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон.
Якщо зворотної реакції не дочекалися впродовж 10 днів із моменту повідомлення про вручення, звертайтесь до суду з заявою про надання дозволу дитини на виїзд за кордон без згоди другого з батьків.

Врахуйте: хоча подібні позови й розглядають місцеві суди в скороченому порядку, справа може затягнутися на кілька місяців.

У позовній заяві слід прописати країну, до якої має виїхати дитина й час її можливого перебування за кордоном.
Суду потрібно надати також докази безпідставної відмови екс-чоловіка чи дружини на ваше прохання відпустити сина чи доньку на відпочинок.
Можна оперувати тим, що відповідь на звернення проігнорували, а в призначений час до нотаріуса для оформлення нотаріально посвідченої заяви про надання згоди на виїзд спільної дитини в іноземну країну так ніхто й не з'явився.

Слід завчасно продумати, як саме ви будете підтверджувати мету й необхідність виїзду. До матеріалів справи можна додати:

- копії квитків;

- документи, що підтверджують бронювання місця в готелі;

- довідку про доходи як гарант фінансової спроможності забезпечити дитині відпочинок;

- довідку з медзакладу про те, що дитина потребує щорічного оздоровлення, або їй необхідне тривале лікування за кордоном;

- довідку з закладу освіти про те, що дитина, наприклад, поглиблено вивчає іноземну мову, а тому виїзд за кордон дозволить їй покращити набуті навички.

Ситуація 3

Колишній чоловік чи дружина настільки захопились свободою, що й забули, що мають дітей.

Вони ігнорують свої батьківські обов'язки, віртуозно переховуються і змінюють місце проживання, щоб не сплачувати аліменти.
Погодьтесь, "гідна" поведінка дорослої людини. Однак якщо розглядати цю ситуацію виключно з позиції можливості виїзду з дитиною за кордон, то кращі умови важко придумати.

Якщо чоловік чи жінка мають заборгованість із аліментів понад 4 місяці, їх навіть не питатимуть дозволу на виїзд.
Це означає, що один із батьків, із яким судом чи органом опіки та піклування визначено місце проживання дитини, має право безперешкодно перетнути з сином чи донькою кордон строком на один і більше місяць із метою відпочинку, участі у змаганнях, фестивалях, наукових виставках, олімпіадах і конкурсах.

Якщо йдеться про дітей із обмеженими фізичними можливостями чи важко хворих дітей, то термін заборгованості з аліментів скорочується до 3 місяців.
У цьому випадку йдеться про дітей, які хворіють на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, рідкісні орфанні захворювання, дитячий церебральний параліч, гострі або хронічні захворювання нирок або ж потребують трансплантації органів у зв'язку з тяжкими травмами.

З метою надання лікування або паліативної допомоги термін виїзду дитини за межі країни також може тривати більше місяця.

Якщо колишній чоловік чи дружина фінансово дитину не утримує, вам потрібно взяти у державного або приватного виконавця довідку про наявність у другого з батьків боргу зі сплати аліментів.

А у випадку з важко хворими дітьми до пакету документів слід додати ще й документ, виданий лікарсько-консультативною комісією медзакладу, на лікуванні у якому перебуває неповнолітній. Тоді перетинати кордон можна без проблем.

Пам'ятка про відпочинок за кордоном із дітьми

Якщо ви розлучені, не живете разом і у вас є:

- ухвала суду про виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків;

- рішення суду чи висновку органу опіки та піклування про визначення місця проживання дитини;

- термін поїздки може тривати 1 місяць.

Якщо в екс-партнера є борги з аліментів, ваше перебування за кордоном може бути тривалішим.

У всіх інших ситуаціях термін поїздки не може тривати більше, ніж один місяць.

У протилежному випадку доведеться нести покарання.

Йдеться про адміністративну відповідальність і штраф від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відтак розмір фінансової санкції може коливатися від 1700 грн до 3400 грн. Інакше можна втратити можливість повторного виїзду з дитиною за кордон на рік.

Відповідально ставтеся до планування своїх поїздок і збору необхідних документів.
Тоді й не доведеться повертатися додому з повними валізами й зі сльозами на очах із відпочинку, який навіть не встиг розпочатися.

В Україні можуть збільшити тривалість відпустки. Зараз вона складає 24 дні. Більшою вона є тільки у шахтарів, працівників хімічних підприємств і вчителів.Проте в українців з'явився шанс відпочивати довше. Проект нового Трудового кодексу передбачає збільшення відпустки.

Зараз ви читаєте новину «Як розлученим батькам вивезти дитину відпочивати за кордон». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 55911
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути