Звикнути до повітряних тривог, які стали частиною життя українців впродовж останніх більш ніж 9 місяців, неможливо, і страх, який охоплює нас у цю мить, цілком природній
Однак наше завдання, перш за все, не дати страху перерости у паніку. Порадами, як допомогти собі, коли повітряна тривога переростає у внутрішню, ділиться у Telegram першої леді України Олени Зеленської Тетяна Сіренко, заступниця директора з психологічного напряму Центру психічного здоров'я та реабілітації "Лісова поляна".
Як опанувати себе під час повітряних тривог?
Нормалізуйте дихання. Під час вдиху тримайте руки на животі і уявіть, що надуваєте кульку. На видиху – здувайте кульку. Рахуємо 1–2–3 на вдиху, 1–2–3–4–5–6 – на видиху.
Вправа "метелик". Поверніть долоні до себе і зачепіться великими пальцями, це нагадуватиме метелика. По черзі ритмічно простукуйте по ключиці. Звуки заспокоюють.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тривала відсутність світла погано впливає на психіку людини: як уберегтися від цього
Станьте на стопи, уявіть, що міцне коріння йде глибоко вниз. Сконцентруйтеся і відчуйте, як впевнено стоїте на поверхні.
Переведіть фокус уваги. Якщо ви у людному місці, зверніть увагу на оточуючих — деталі їхньої зовнішності, аксесуари.
Оберіть об'єкт, який допоможе заземлитися. Це може бути щось дрібне: фігурка, камінчик, монетка, які нагадують про щось приємне. Візьміть у руки та згадайте ті відчуття.
І дуже важливо: після важких днів, сповнених тривог, подбайте про базові потреби. Відновіть щоденну рутину, їжу, сон, відпочинок. Це допоможе відновити сили.





Війна, що точиться в Україні, викликає стрес, впливає на дихальну, ендокринну, серцево-судинну системи людського організму та на опорно-руховий апарат.
Як ви вже зрозуміли, це дуже шкідливо для здоров'я. Пропонуємо три вправи, які допоможуть подолати стан гострого стресу.
Коментарі