Керівництво Національного антикорупційного бюро має покарати найбільш скандальних е-декларантів. Та чи впорається з цим команда Артема Ситника? Адже є достатньо причин для відставки керівництва НАБУ.
Низька якість
Нема вагомих результатів розслідування скандальних справ. Гучна справа екс-нардепа Миколи Мартиненка триває понад рік і фактично згасла. Нардеп Олександр Онищенко втік з Україні і подорожує з грецьким паспортом по світу. І все. А цього замало для такої реформаторської організації, як НАБУ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Якщо після е-декларацій зняти недоторканність - половина в тюрму йде" - Парасюк
Висока ціна
Слідчі НАБУ із середніми зарплатами по 32-34 тис. грн на місяць не дали бажаного результату. 2016 року з державного бюджету на бюро виділили майже півмільярда гривень. А повернути в бюджет НАБУ вдалося десяту частину цієї суми.
Піар замість роботи
Директор НАБУ Артем Ситник дає безліч прес-конференцій і брифінгів, але теми для піару - провальні. Вкотре слухати те саме про Онищенка чи Мартиненка набридає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова регламентного комітету ВР вимагає відкрити корупційні кримінальні справи проти Лещенка, Ситника та Холодницького
Конфлікти інтересів
Розслідування купівлі квартир нардепами Сергієм Лещенком і Світланою Заліщук показало заангажованість роботи НАБУ. Небажання Артема Ситника відкривати провадження, передбачене законодавством, викликало скандал. Керівника звинуватили у спробі "відмазати" нардепів-приятелів.
Непрофесійність
Відчутні проблеми з кадрами та професіоналізмом співробітників. Суди повертають слідчим НАБУ їхні позови, бо в них є елементарні помилки.
Суспільство чекає, що е-декларування дасть змогу посадити особливо нахабних чиновників. Нацагентство із запобігання корупції може передати відповідні заяви про злочини до НАБУ, і потрібно порушувати справи за фактом наданої інформації.
Коментарі