Кримчани скаржаться на небувалу активність комарів.
Про це повідомив професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Микола Доля, пише Крим.Реаліі.
"Так, рік дійсно особливий. Основна причина засилля комарів - погодно-кліматичні чинники. У вологі роки спостерігали особливо інтенсивний процес розвитку і виживання комарів. Якщо проаналізувати динаміку чисельності комарів за останні роки, можна побачити, що вони активно мігрують і поширюються саме за сприятливих погодних умов, а 2016 рік - найсприятливіший за останні 7 років. І це проблема не тільки Криму, а й інших південних областей. Потрібно враховувати погодні умови, динаміку чисельності комарів і проводити відповідні заходи. Вони харчуються кров'ю і є переносниками збудників багатьох захворювань", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Артерія" питної води для Криму заростає бур'янами
На зростання популяції комарів впливає перекриття Північно-Кримського каналу, переконана еколог із Севастополя Маргарита Литвиненко.
"Жителі Севастополя та прилеглих сіл кажуть, що стало багато комарів і набагато зменшилась кількість метеликів. Навколо сіл з'явилося багато маленьких водойм, навіть калюж, зі стоячою водою, а стояча вода - це розплідник для комарів. У них мало природних ворогів, які б їх поїдали, і сприятливе середовище для розмноження - зменшення кількості свіжої проточної води цьому сприяє. А проточної води в Криму стало значно менше з припиненням пуску води з Північно-Кримського каналу. Внаслідок цього порушився гідрологічний баланс, з'явилася вода зі свердловин і стоячі водойми, в яких і розмножуються комарі", - вважає вона.
Нагадаємо, до 2014 року канал забезпечував півострову 80-87% обсягу забору води. Після анексії Криму Росією подачу дніпровської води припинено.
Коментарі
2