Кримський міст став для Росії великою та вразливою спорудою.
Щоб захистити його від атак українських спецслужб, потрібно дуже багато сил та коштів, повідомило 19 жовтня Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.
"14 жовтня віцепрем'єр-міністр РФ Марат Хуснуллін заявив, що пошкодження, завдані Україною у липні 2023 року ударом по Кримському мосту, усунули достроково. Попри те, що міст повністю працездатний, його використання, як і раніше, обмежено через процедури, запроваджені після першого українського удару у жовтні 2022 року. Вантажівки та пальне, як і раніше, перевозяться на поромі", - звітує відомство.
Кримський міст водночас залишається життєво важливою ланкою у підтримці російської окупації Криму та російських сил на півдні України, вказали у британській розвідці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські морпіхи висадилися на лівобережжі Херсонщини
"Тепер міст є значним тягарем безпеки, який вимагає багатокомпонентного захисту. Зокрема, використання систем протиповітряної оборони та екіпажів, які в іншому випадку були б розгорнуті в іншому місці", - йдеться у повідомленні.
Можливості російської армії захистити цю "велику та вразливу" структуру під загрозою "через винахідливість українських військових та служб безпеки", підкреслює розвідка Великої Британії.
Рік тому, 8 жовтня 2022 року, ударом по Кримському мосту Україна завдала Росії найболючішого репутаційного удару.
Російські ЗМІ спочатку повідомили, що на мосту палала цистерна з паливом.
Уже цього року 17 липня на Кримському мосту пролунали щонайменше два вибухи. Окупаційна влада повідомила, що там сталася "надзвичайна подія".
Наприкінці серпня 2023 року голова СБУ Василь Малюк розповів, як вдалося провести спецоперацію у жовтні. Для цього використали 21 тонну гексогену. Щоб непомітно довезти стільки вибухівки до мосту, її обмотали пакувальною плівкою. Силовикам також вдалося "обійти" спеціальні глушилки на Кримському мосту, що збивають GPS-координати. Зрештою, 8 жовтня 2022-го вантаж "плівки" злетів у повітря посеред мосту.
Коментарі