Тим, хто живе у Криму під час тимчасової окупації та контактує з адміністрацією, не варто боятися відповідальності після деокупації півострова.
Не буде каратися також отримання російського паспорта. Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказала постійний представник президента в Автономній республіці Крим Таміла Ташева.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський: деокупація Криму безальтернативна для всього світу
"Треба розуміти, що життя на окупованій території після 2014 року не зупинилося. Саме тому ми говоримо не про анексію, а про тимчасову окупацію. Життя там триває. У будь-якому випадку люди там народжують дітей, помирають, одружуються, спадщину отримують тощо", ‒ сказала Ташева.
За її словами, люди в Криму вимушені взаємодіяти із окупаційною адміністрацією.
"Але тільки за факт такої комунікації, тільки за факт отримання окупаційного документа однозначно відповідальності не буде", ‒ сказала Ташева.
Київ, найімовірніше, повертатиме окупований Крим військовим шляхом. Росія не хотіла говорити про політико-дипломатичне повернення Криму як до повномасштабної війни, так і після її початку. Про це заявила постійна представниця президента України в Криму Таміла Ташева.
Рішення про звільнення Криму від російських загарбників має ухвалювати президент Володимир Зеленський як очільник держави, враховуючи волю українців. Водночас Сполучені Штати Америки готові допомогти Україні захистити свою територіальну цілісність, суверенітет і незалежність та повернути окуповані території. Про це сказав державний секретар США Ентоні Блінкен.
Коментарі