25 скульптур із Кримського краєзнавчого музею виставили в Українському домі на Європейській площі. Деякі експонати заввишки до 2,5 м і важать до 600 кг.
Скульптури належать до культури етносів, які жили в Криму між III тис. до н.е. та XV ст. н.е. Більшість цих народів зникли — скіфи, сармати, готи, половці. Усі ці пам"ятники зібрали з різних куточків Криму. Одні з них стояли просто неба, інших викопали із землі. Найбільша скульптура — вапнякова статуя воїна ХІІ ст.: 2,5 м заввишки.
— На скульптурах є символи, значення яких нікому не відоме. Приміром, камінь з готськими, давньоскандинавськими письменами-рунами. Що вони значать, можуть сказати тільки фахівці. А вони між собою досі сперечаються, — каже директор Кримського краєзнавчого музею в Сімферополі Андрій Мальгін, 41 рік.
На відкриття виставки прийшов президент Віктор Ющенко, 52 роки. Він зупинявся біля кожного експоната і слухав, що розповідає Андрій Мальгін. Ющенко затримався біля метрової вапнякової фігури в шоломі — половецького воїна ХІІ ст.
— Із вапняку... М-м-м, так вона мене захопила... — помацав фігуру рукою президент.
Виставка "Кам"яна скульптура Криму: перехрестя етнокультур" працюватиме до 3 жовтня.
Коментарі