
З 21 жовтня в Києві планують відновити підйом на оглядовий майданчик на щиті монумента "Батьківщина-мати".
Щодня здійснюватиметься не більше 10 підйомів. Про це в ефірі "Радіо Культура" повідомив директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук.
За його словами, двері головного корпусу музею відчиняться 20 жовтня - вперше з початку повномасштабної війни. Наступного дня почне діяти оглядовий майданчик на щиті монумента.
Савчук зауважив, що сам музейний комплекс, який розташований на площі близько 11 гектарів, і включає різні об'єкти, окрім головного - "Батьківщини-матері", увесь цей час працював.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як українці сприйняли заміну радянського герба на український тризуб на монументі "Батьківщина-мати": опитування
"Тільки у цьому році, станом на 19 жовтня, музей прийняв більше ніж чверть мільйона відвідувачів", - додав директор установи.
Водночас значна частина колекції музею евакуйована та досі зберігається у сховищах, тому музейники використали доступні виставкові площі для створення актуальних виставок.
Серед них - "Переозначення" про заміну герба на щиті скульптури "Батьківщина-мати" та "Загроза з неба" про небезпеку ворожих безпілотників.
Також на території музею відбудеться виставка робіт вуличного художника з Франції Крістіана Ґемі, відомого як С215.
6 серпня вранці на монументі "Батьківщина-мати" у Києві встановили замість демонтованого герба СРСР український герб.
Тризуб привезли до монумента ще ввечері 5 серпня. Монтажні роботи були проведені вранці.
Демонтаж радянського герба на монументі "Батьківщина-мати" проводився в межах проєкту "Тризуб Батьківщини". Над ним почали працювати ще з 2022 року.
"Батьківщина-мати" – найвища монументальна скульптура в Європі. Вона збудована у 1981 році та розташована на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.
Коментарі