У разі передачі теплового комплексу Київенерго КП "Київтеплоенерго", на киян чекає черговий виток зростання тарифів, а також регулярні відключення водопостачання. Про це йдеться в статті на ресурсі znaj.ua.
За даними видання, новостворене КП "Київтеплоенерго" вже встигло побувати в центрі скандалу. "За перший місяць активної діяльності підприємство примудрилося заборгувати за електроенергію майже 1,35 млн грн. Погашати борг КП почало лише після того, як йому пригрозили відключенням від електропостачання. А заплатити за це довелося киянам — саме в цей період тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів Дарницької ТЕЦ підскочили майже на 10 відсотків, для бюджетників — на 5 відсотків. Навряд чи цей факт є простим збігом", - зазначають у виданні.
На думку авторів матеріалу, після того, як новий розпорядник енергетичним комплексом повністю вступить в права, послуги, швидше за все, подорожчають і для абонентів у інших районах столиці.
У статті нагадують, що комунальні підприємства в країні мають вкрай низьку ефективність, що пов'язане з корупційною складовою їхньої діяльності.
"Голова Держслужби України з питань регуляторної політики і розвитку підприємництва Ксенія Ляпіна заявляла, що КП, що фінансується з бюджету, — чудова можливість для чиновників створити "простір для махінацій і корупції". Такої ж думки дотримується і екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко", - зазначають в статті на ресурсі znaj.ua.
Автори матеріалу повідомляють, що менеджмент нового комунального підприємства "Київтеплоенерго" сформований в найкращих традиціях "сімейності". За даними авторів статті, Юлію Орел, яка очолює підприємство, ЗМІ міцно пов'язують з головним куратором комунального підприємства і заступником мера Петром Пантелеєвим. Крім того, Орел — цивільна дружина директора КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району Києва" Василя Григоренка, який давно співпрацює з Пантелеєвим. А за даними Єдиного держреєстру юридичних і фізичних осіб-підприємців, Орел є співвласницею і директором компанії "Кийградсервіс". Остання обслуговує житловий фонд Шевченківського району, в тому числі — займається монтажем водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування.
"Висновок напрошується сам собою: коли тепломережі надійдуть у розпорядження КП, у чиновників з'явиться чудова можливість для "освоєння" бюджетних коштів через афілійоване підприємство", - зазначають в статті.
Автори матеріалу попереджають, що зміна постачальника послуг для київських мереж не лише загрожує розвитком корупційних схем і зростанням тарифів, але й вплине на якість водопостачання. "Заміна постачальника послуг навряд чи пройде безболісно для киян. Як мінімум, їх очікують нові підвищення тарифів, як максимум — перебої з гарячою водою і опаленням у наступному сезоні", - наголошується в матеріалі.
Як раніше повідомлялося, комісія Київради з третьої спроби погодила проект рішення про збільшення розміру статутного фонду КП "Київтеплоенерго". Виділена до статутного фонду сума з бюджету міста становила 1,2 млрд грн замість спочатку запланованих 7,4.
Коментарі