За останні два тижні роботи Державна архітектурно-будівельна інспекція працювала без вихідних і видала кілька сотень дозволів на будівництво.
За кількістю нових дозволів останні 14 днів перед ліквідацією дорівнюють двом місяцям звичайної роботи, повідомив у Facebook експерт із містобудування, кандидат фізико-математичних наук Георгій Могильний.
"На сьогодні за перші 14 робочих днів вересня (це не помилка - всі 14 днів вересня із суботами й неділями клепають документи), ДАБІ видало 405 дозволів на будівництво. Для порівняння: за попередні вісім місяців, вони видали 1621 дозвіл", - увечері у вівторок написав Могильний.
Експерт зазначив, що останній тиждень видані документи було неможливо знайти через пошук у Єдиній державній електронній системі в галузі будівництва (ЄДЕССБ). Але 14 вересня документи відкрили для публічного доступу.
"Я спокійно витримав перший десяток дозволів із порушенням висотних обмежень у Києві й Генплану, ЖК під виглядом готелів, перевищенням щільності забудови в рази. Але дозвіл Познякижитлобуду на будівництво 34 поверхів на бульварі Лесі Українки, 7-9, це, вибачте, вже...", - ідеться в дописі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Возний: склад ТСК з розслідування корупції в органах архітектурно-будівельного контролю є імпотентним
А вже за три години опублікував іще один допис. У якому показав, що ДАБІ продовжує реєструвати дозволи на забудову навіть уночі.
"Відпочиваєте? А ДАБІ працює! За три години, що минули з мого попереднього допису, ДАБІ ще 14 дозволів на будівництво видало. Один сьогодні встигли. UPD. З часу ночі до половини другої - ще плюс вісім нових дозволів на будівництво", - написав Могильний.
Зокрема, на території Національного авіаційного університету в Києві. Тут дозволили будівництво житлового комплексу з 14 багатоповерхівок: 1659 квартир загальною площею понад 107,3 тис. кв. м.
"Мало хто має в реалізації житлові комплекси майже на 10% річного об'єму ринку Києва, а НАУ вчора на такий ЖК отримало дозвіл. Цікаво, який відсоток площ перепаде університету? Найцікавіше: це будівництво незаконне, бо суперечить Генплану, про що прямо написано у виданих 2014 року МУО (містобудівних умовах та обмеженнях. - Gazeta.ua). А самі МУО Целовальник (Сергій Целовальник з 2010-го до 2015 року був головним архітектором Києва. - Gazeta.ua) видав за типовою для тих часів схемою - авансом із вимогою врахувати забаганки забудовника в новому Генплані Києва, якого досі немає", - прокоментував експерт видавання дозволу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандальний "будинок-монстр" у Києві заборонили вводити в експлуатацію
Генеральним підрядником робіт на території студмістечка призначено ТОВ "Атмосфера інжиніринг сістемз". Замовник робіт - Національний авіаційний університет.
Кабінет міністрів ліквідував Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ).
Рішення уряд ухвалив на засіданні в середу, 15 вересня.
Відтоді запрцював новий орган - Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ).
Коментарі