На центральній вулиці несподівано відкрили чотири дерев"яних продуктових кіоски. Стільки ж готуються розпочати роботу найближчим часом. Найцікавіше, що всі вони працюють із порушенням законодавства.
Відкрилися кіоски перед самим Новим роком, коли товарообіг у центрі не гірший, ніж на базарі. Розташовані вони на тротуарах, тому перешкоджають пішоходам. Дизайн новаторським важко назвати — звичайні дерев"яні зруби. Чим ці "малі архітектурні форми" так сподобалися управлінню міської архітектури — залишається загадкою.
Працюють кіоски чомусь на пільгових умовах. У жодному з них немає книги скарг, що є грубим порушенням закону про права споживачів. Продавці пояснюють: така книга їм не потрібна, бо й скарг нема. Ліцензій і дозволів на торгівлю не показують. Власник одного зруба заявив, що покаже дозвіл на торгівлю лише в присутності податківця. Він також навідріз відмовився представитися. Тож кому належать кіоски — теж секрет.
Кіоски торгують хлібом, молочними продуктами, ковбасою. Є фрукти, соки, солодощі, пиво. Ціни на товар — не з дешевих. Покупців вистачає, особливо в обідню перерву: по продукти сюди ходять працівники довколишніх офісів. Окрім універсаму "Хрещатик", інших продовольчих магазинів у центрі нема. Дехто плутає кіоски з дешевими магазинами, які обіцяла відкрити мерія в центрі міста, й обурюється дороговизною у них.
— Хай повернуть магазини і позакривають ці собачі будки, — вважає киянка Ірина Соколова, 63 роки. — Чого я мушу їх оминати на тротуарі?
Коментарі