У Києві 95% отриманих викликів за тривожною кнопкою 2020 року були хибними. Перехожі натискали кнопки через цікавість, перевіряли, чи працюють, дозволяли гратися дітям.
Загалом торік прийняли 967 "кнопкових" викликів, пише "Вечірній Київ".
Лише 55 з них були справді екстреними: 27 викликів поліції, 15 - муніципальної охорони, 6 - швидкої допомоги, 7 - скарги на благоустрій.
"Часто кнопки тиснуть нетверезі, але така поведінка повноцінним хуліганством не вважається: оператор має свою інструкцію й у гучномовець попереджає, що проводиться відео- і аудіозапис. Зазвичай після цієї фрази розмова закінчується", - розповіла Катерина Каленська з КП "Інформатика".
Усі звернення до операторів тривожних кнопок фіксуються аудіо- й відеозаписом, який ведеться цілодобово. Це, зокрема, допомагає в об'єктивному розв'язанні конфліктних ситуацій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві посилюють охорону шкіл. Аби не було терактів
Тривожні кнопки почали встановлювати в громадських місцях Києва ще 2019 року. Тепер 44 пристрої розташовані переважно на локаціях масового скупчення людей: біля фунікулера, на пішохідно-велосипедному мосту - між Володимирською гіркою іта Хрещатим парком, на Андріївському узвозі, Пейзажній алеї, Трухановому острові, у парках Наталка, Куренівський, Веселка тощо. Коли натискаєш на кнопку - вмикається гучна сирена й подається світловий сигнал.
Коментарі