20 листопада, у понеділок, адміністративна комісія Київської міської державної адміністрації вирішуватиме долю мініатюр у Гідропарку (проспект Броварський, 9в).
"ГПУ" зустрілася з Олександром Меншиковим, 42 роки, автором ідеї парку мініатюр та власником ресторану "Млин" на березі Дніпра.
— Два тижні тому я отримав гнівного листа, підписаного начальником київського архітектурно-будівельного контролю Олександром Рябицьким. У листі мені наказано ліквідувати парк та повернути все до первозданного виду, — розкурюючи люльку, розповідає Олександр Меншиков. — Раніше тут було звалище сміття. Напевне, його й хочуть "повернути назад". Я обов"язково прийду на засідання комісії — хочу послухати, що вони там надумали.
Меншиков кілька разів запрошував у парк Леоніда Черновецького та його заступників. Каже, жодного з них тут не було. Сподівається, мер не знає, що парк наказали знищити. Причин не розуміє.
— Так, це паркова зона, тут не можна нічого будувати. А парк я створював законно. Єдине, чого немає — місто не ввело парк мініатюр в експлуатацію, а Київзем рік не підписує дозвільні документи на земельну ділянку.
"Київ у мініатюрі" відкрився наприкінці червня 2006 року. Тут є точні копії (масштаб — 1 до 33) найвідоміших споруд міста — центр Хрещатика з перехожими, автомобілями, деревами, будівлями й фонтанами, Верховна Рада, Московський міст, Лавра, залізничний вокзал, Золоті ворота. Площа ділянки — 1,8 га. Усього на ній 48 красивих мініатюр. Нещодавно з"явилася копія монумента Батьківщини-матері. Але вона ще загорнута в синій целофан.
Двоє цуценят робили "підкопи" під будівлі, розкидали людей
— Листя чіпляється до її ребристої спідниці, тому поки що не відкриваємо, — пояснює Олександр Меншиков. — Скоро привеземо сюди також Успенський собор, він майже готовий. Робили його півроку. Незабаром з"являться Кабмін, міст Патона, "будинок із химерами".
На виготовлення однієї мініатюри йде 2–6 місяців. Людей, дерева й будівлі роблять різні спеціалісти. Аби зробити точну копію споруди, спершу ретельно фотографують оригінал з усіх боків, потім готують ескізи.
Україну в мініатюрі Олександр Миколайович вирішив створити неподалік свого ресторану "Млин" три роки тому. Каже, такі місця є по всьому світі. Тодішній мер Олександр Омельченко сказав, що хоче бачити в мініатюрі лише Київ. Грошей місто не виділило, тому власник ресторану робив усе за власні кошти. Тепер у парк приходять київські молодята — фотографуватися. Часто заходять іноземці. Відвідувала мініатюрне місто родина президента, але Віктор Ющенко містечка не бачив.
Зараз квиток у парк мініатюр коштує 10 грн. Літнім людям й дітям вхід безплатний.
— Пенсіонери в нас із власної ініціативи виконують обов"язки дружинників. Улітку вони бувають тут цілими днями, тому ганяють усіх, хто хоче походити по газонах. Хулігани й п"яниці до нас не заходять — їм тут не цікаво, — каже Олександр Меншиков. Доки ми гуляємо парком, він увесь час піднімає з клумб сміття й опале листя, носить усе до смітників.
Шкоду парку за час його існування зробили тільки двоє маленьких цуценят. Вони робили "підкопи" під будівлі, витягали мініатюрні дерева й розкидали іграшкових людей.
Перед тим як встановити кожний експонат, детально вивчали місце для нього. До газонів підводили індивідуальний полив.
— Найбільше проблем у нас — із Хрещатиком. Його замітає опалим листям, щодня треба прибирати, — каже директор парку Ірина Гриненко, 48 років.
У вівторок для прибирання сміття придбали спеціальний пилосос. Того ж дня Меншиков поприбирав сам усі доріжки.
— У нас є найсучасніша техніка для прибирання парку. Газонокосарки, спеціальні підміталки, гідротехнічні прилади, плівки, аби воду фільтрувати. Щоб містечко світилось увечері, під землею прокладено кілька кілометрів кабелів.
Про те, у скільки саме обійшовся парк, Олександр Меншиков не каже.
— Повірте, усе це дуже дорого, один спеціальний пластик чого коштує, — зауважує Олександр.
Мініатюрні будівлі не бояться ані дощу, ані снігу. Тому, якщо мерія дозволить парку існувати й надалі, закривати його на зиму не будуть. У майбутньому весь мініатюрний транспорт має ожити. Проектанти планують, що міні-Дніпром ходитимуть катери, на вокзалі — їздитимуть потяги, а літаки розвертатимуться в Борисполі. На пустій ділянці мають з"явитися не тільки київські мініатюри, а й українські. Першими будуть мініатюри одеських будівель та фортеця Кам"янця-Подільського.
Наостанок Олександр Меншиков запевнив "ГПУ", що готовий в суді відстоювати право існування парку.
Коментарі