Після молебню на Володимирській гірці в Києві патріарх Московський і всієї Русі Кирило побажав народам історичної Русі зберігати духовну єдність.
"Володимирська гірка - це символ нашого спільного духовного витоку, це символ православ'я на землі нашій, тих духовних цінностей, які ми прийняли разом з Хрещенням", - сказав він у суботу.
Близько тисячі людей зібралося на богослужінні, в тому числі президенти Росії, України, Молдавії, Сербії, глави та представники помісних Православних церков.
Патріарх Кирило нагадав, святий князь Володимир був язичником, вів війни, прагнув спустошити Візантію, "лагодив беззаконня, як сьогодні б сказали", а став "червоним сонечком", як говорив про нього народ, сприйняв Божу правду як домінанту свого життя.
"Сьогодні в якомусь сенсі ми святкуємо не тільки 1025-річчя нашої історії, висхідній до Водохрещення на Дніпрі, а й особливим чином святкуємо 25 років, які пройшли з дня відзначення тисячоліття. Це роки другого хрещення Русі, перетворення життя наших народів і нашої Церкви", - підкреслив він.
Предстоятель привітав глав держав, присутніх на богослужінні.
"Ми радіємо, що ви стоїте разом. Це означає вашу причетність, а разом з вами і співпричетність народів наших не тільки до свята як історичного факту, але і всього того, що Хрещення принесло на нашу землю", - сказав патріарх Кирило.
Він подякував Володимиру Путіну і Віктору Януковичу за їх участь в підготовці урочистостей, зазначивши, що це свято згуртовує народи Росії, України, Білорусії, Молдови, "висвічує шлях нашого спільного історичного буття".
Патріарх також подякував митрополиту Київському і всієї України Володимира "за подвиг служіння щодо збереження православної віри в серцях українського народу і за збереження єдності Російської церкви".
Після богослужіння президенти чотирьох держав приклалися до ковчега з частиною мощей святого князя Володимира і до ікони з його зображенням.
Коментарі
29