Перейменування просп. Перемоги на Брест-Литовський порушує Закон "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні".
Про це Gazeta.ua розповів києвознавець Михайло Кальницький.
"Фіксуються не українські реалії, а колоніальні часи при правлінні Миколи ІІ, коли магістраль створили для підкорення захоплених польських земель", - сказав він.
"До речі, шлях у західному напрямку мав назву не Брест-Литовський, а Берестейський, від українського слова "берестя", - зауважив краєзнавець.
Зміна назви проспекту не впливає на увічнення перемоги, вважає історик Тетяна Нечай.
"Перейменування не впливає на увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, бо поряд є площа Перемоги. Там стоїть обеліск. Київ не відмовляється від звання міста-героя. Брест-Литовський проспект тісно переплітається з українською національно-визвольною боротьбою 1917-1921 років. Цьогоріч відзначається століття тих подій. Тому перейменування доречне", - наголосила експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Музей російського мистецтва перейменували
Проспекту Перемоги в Києві хочуть повернути історичну назву Брест-Литовський. Проект рішення опублікували на сайті Київради.
1918 року у Брест-Литовську підписаний мирний договір між Українською Народною Республікою з одного боку та Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною і Болгарією з іншого. Україна в ньому фігурувала як самостійна держава. Німеччина примусила російську більшовицьку делегацію "визнати" незалежність УНР.
Коментарі