неділя, 13 серпня 2023 02:20

Як легко вивести плісняву з дерев'яних меблів: корисні поради

Як легко вивести плісняву з дерев'яних меблів: корисні поради
На меблях з натурального дерева часто з'являється пліснява. Фото: goodhouse.com.ua

Якщо ваші меблі із натурального дерева довго перебувають в умовах підвищеної вологості, на них може з'явитися пліснява та грибок. Адже дерево ‒ сприятливе природне середовище для розвитку плісняви.

Позбутися її потрібно якнайшвидше. Як це зробити доступними та безпечними для здоров'я способами, пише Gazeta.ua.

Щоб успішно боротися з пліснявою, потрібно насамперед визначити її тип. Наприклад, якщо дерево вразила чорна пліснява, краще звернутися за допомогою до спеціалістів. Адже це найскладніший тип плісняви. Боротися з ним слід спеціальними засобами. В інших випадках можна впоратися самостійно.

Варто пам'ятати, що будь-які роботи з видалення плісняви слід проводити у засобах індивідуального захисту. Обов'язково користуватися рукавичками, окулярами та захисною маскою або респіратором. Це вбереже вас від потрапляння спорів грибка у дихальні шляхи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Меблі: п'ять ключових етапів вибору

Спочатку потрібно ретельно пропилососити заражений предмет, щоб зібрати з нього усі часточки, які можуть опинитись у повітрі. Оптимально це робити пилососом, оснащеним HEPA-фільтром. Бажано відчищати дерев'яні меблі від плісняви на вулиці. Якщо ж це доводиться робити у приміщенні, то варто підстелити під меблі плівку.

Далі дерев'яну поверхню із пліснявою потрібно помити. Для цього використовують спеціальний розчин: у пульверизаторі змішують теплу воду з одною чайною ложкою рідини для миття посуду. Вміст пляшки слід добре струсити й розпилити суміш на предмет, який треба очистити. Після цього запліснявілі ділянки можна обробити щіткою з м'якою щетиною. Добре підійде стара зубна щітка, яку можна буде одразу викинути. Далі окремою ганчіркою потрібно витерти зайву піну та рідину й просушити поверхню паперовим рушником. Якщо пліснява не встигла глибоко проникнути, то цього може бути достатньо.

Використовують також білий оцет. Його змішують у пульверизаторі із теплою водою у пропорції 1:1 й обприскують цим розчином уражені ділянки. Потім предмет залишають на годину. А після цього залишки рідини можна витерти паперовими рушниками.

Якщо в будинку з'явився неприємний затхлий запах, треба в першу чергу знайти причину. Скоріш за все, є неполадки із каналізацією, з'явився грибок або виникли проблеми з повітрообміном.

Gazeta.ua пропонує кілька способів як усунути неприємні запахи з одягу, шафи та будинку.

Зараз ви читаєте новину «Як легко вивести плісняву з дерев'яних меблів: корисні поради». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути