Останні роки змусили українців запасатися продуктами харчування на довгий період.
Особливо багато купують усіляких круп. Але проблема в тому, що вони потребують особливого зберігання і ними багато не запасешся.
У крупах з'являються жучки, яких вивести нереально, а продукт вже зіпсований. Gazeta.ua ділиться кількома способами, як уникнути появи мошок у шафі з крупами. Але, якщо вони вже є, крупа вже не придатна.
Як позбутися мошок у крупах
Покладіть сірники
У шафу з крупами покладіть коробку сірників і зможете забути про проблему появи жучків. Сірка, що міститься в них, відлякує мошок. Можна покласти кілька сірників, можна цілу коробку. Важливий нюанс: безпосередньо на крупи сірники класти не можна.
Гвоздика та лавровий лист
Діють як природні репеленти для жучків на кухні. Помістіть кілька лаврових листів у коморі та шафі, щоб відігнати цих шкідників.
Або на полиці покладіть мішечки з лавандою, полином, гвоздикою або м'ятою.
Часник
Покладіть кілька свіжих зубчиків часнику в контейнери з крупами - жуків відлякує його запах.
Тримайте шафи в чистоті. Промийте їх мильним розчином і протріть розчином оцту. Регулярно перевіряйте крупи на наявність жучків і робіть таке прибирання хоча б раз на місяць. Якщо є можливість, то потрібно провести обробку дихлофосом, приділяючи увагу кутам, щілинам, кріпленням. Жучків на кухні можна зібрати пилососом. Потрібно звільнити шафки круп і добре пройтися по них трубкою пилососа без насадки. Встояти від такого напору повітря, що втягується, не зможуть легкі жучки й личинки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відлякує і створює приємний аромат: як швидко "вивести" міль з квартири
Жучки можуть з'явитися не тільки в крупі, але і в інших продуктах: борошні, сушці, макаронах. Є чотири види комах, які можуть оселитися в них і потрапляють часто саме з магазину.
борошняний хрущак - жук чорного або бурого забарвлення. Може завестися в борошні й хлібобулочних виробах;
довгоносик - коричневі жучки з довгим хоботком, люблять все зерно, макарони, горіхи, бобові;
хлібний точильник - дрібний коричневий жучок, що вміє літати. Живе на складах, коморах. Поїдає зерно, борошно, лікарські трави, чай;
суринамський мукоїд - рудобурий жучок розміром 2 мм. Їсть все, що знаходить, розмножується при високій вологості.
Лавровий лист господині використовують не лише, як приправу. Для нього знайшли застосування у побуті. Gazeta.ua розповість, чим особливе тліле лаврове листя.
Кмітливі жінки за його допомогою очищують повітря у кімнатах. Також полегшують перебіг респіраторних захворювань і знімає стрес. Крім того, запах лаврового листа, що тліє, відлякує комах.
Коментарі