




Гейша - традиційна японська артистка, що розважає своїх гостей і клієнтів танцем, співом, проведенням чайної церемонії, бесідою. Починаючи з другої половини 19 століття в регіоні Кансай гейш-професіоналок називають "ґейко", а гейш-початківців - "майко".
Основні центри культури гейш - Кіото, Осака і Токіо, де вони вперше з'явилися у 17 столітті. Від початку гейшами були чоловіки - актори та музиканти театру кабукі, але згодом цю професію почали представляти тільки жінки. "Золотим віком" гейш вважається 19 століття. У ті часи вони були справжніми зірками, музами для багатьох поетів та художників. Тоді ж й були сформовані жорсткі традиції їхнього мистецтва, яке практично не змінилося з того часу й аж до наших днів.
Саме тоді, коли для японок було відведено тільки два місця у житті: домашнє вогнище чи дім розпусти - гейші вказали шлях до чудового "світу квітів та верб", у якому вони спромоглися стати аристократками. Уклад їхнього життя був доволі чітким: більшу частину свого часу вони, особливо до Другої світової війни, перебували у міських районах під назвою ханаматі.
Коментарі