З 19 лютого до 15 березня 1943 року між німецькими і радянськими військами тривала битва за Харків. Це був контрнаступ Вермахту на Східному фронті.
Сутички безпосередньо за Харків розпочалися 4 березня. Через тиждень німецькі війська впритул підійшли до міста. 12 березня почалися вуличні бої, в яких взяла участь німецька дивізія Лейбштандарт - група Пайпера. 14 березня місто і радянська 3-тя танкова армія були повністю оточені і захоплені. Ще кілька днів тривала ліквідація залишків радянських частин у житлових кварталах.
Gazeta.ua пропонує переглянути фото з колекції Нідерландського інституту студій з історії війни, голокосту та геноциду – NIOD. Це світлини, які були зроблені в Харкові 14 березня 1943-го військовими фотографами.
15 березня 1943 року генерал-майор Євтихій Бєлов, який керував обороною міста, прийняв рішення пробиватися в південно-східному напрямку, між населеним пунктом Зміїв і Чугуїв. Прорив здійснили успішно і до 17 березня захисники Харкова зайняли оборону на східному березі річки Сіверський Донець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як санітарки із США працювали у Києві 1918 року - добірка фото
1 березня 1918 року німецькі війська увійшли в Київ за умовами Берестейського миру.
Якою вони побачили столицю і решту України можна побачити в унікальній добірці.
Навесні 1918-го Рада народних міністрів УНР прийняла рішення просити військової допомоги у Німеччини.
Коментарі
2